10 Kasım 2017 Cuma 23:12

10 Kasım 2017…saat 09.05… Bursa’da hayat durdu…

Atatürk’ün ölümünün 79.yılı anma etkinlikleri Bursa’da, Vali İzzettin Küçük ile Bursa protokolünün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşunda bulunması ile başladı.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından Kent Müzesinde ‘Atatürk Bursa’da’ isimli sergi açılışını gerçekleştiren Vali Küçük, daha sonra tadilatı geçtiğimiz günlerde son bulan Tayyare Kültür Merkezi’nde, Bursa Çınar Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan program yerine geçti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması  ile başlayan program, Okul Müdürü Rüştü Kır’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sürdü. Konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen  gösteri programa katılanlardan tam not aldı.
Program sonunda basın mensuplarının günün anlamına dair görüşlerini aldığı Vali İzzettin Küçük, ” Büyük Önderimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nın Muzaffer Komutanı, milletinin derdiyle bütün ömrünce dertlenmiş, çilesini çekmiş, kısacık ömründe çok büyük işler başarmış, Cumhuriyeti yeni devlete teessüs ettirmiş büyük insan. Kendisini her geçen gün daha çok seviyoruz. Çünkü onun yaptığı işin kıymetini daha iyi anlıyoruz. Yeni nesiller de onun bıraktığı en büyük eser olan Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk İstiklali’ne sımsıkı sarılacaktır. Ben tekrar Büyük Önder’i ve onun dava arkadaşlarını, silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun” dedi.