Bu Kategoridesiniz : 03 Mart 2017 Cuma 19:36

Aile Bakanı esnafı ziyaret etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü Bursa Valiliği Tarihi Heykel Hizmet Binası’nda bulunan Makamında ziyaret etti.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya yaptığı açıklamada,şunları kaydetti:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak vatandaşlarımıza yönelik sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerimizi her zaman yetiştirmeye devam ediyoruz. Yeşil Bursa’mızda engelli vatandaşlarımızla, kadınlarımızla, şehit ailelerimizle bir araya geleceğiz ve esnaf ziyareti yapacağız. Bursa’mıza yönelik yapacağımız önemli yatırımlardan bahsetmek istiyorum. Bursa’mızda 27 tane çocuk evimiz var ama çocuk evlerimizin sayısı yeterli değil. Bir tanesinin hemen açılması için talimat verdik.  Biliyorsunuz çocuk evlerimizde yurt sisteminden tamamen ev tipi sisteme dönüş gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar hatta altı ay içerisinde dönüşümü tamamlamayı bekliyoruz. Bursa’mızda yine 10 tane çocuk evi açacağız ve Bursa’mıza çocuk evleri sitesi açacağız. Mustafakemalpaşa ilçemizde 36 çocuğumuzun barınacağı çocuk evleri sitemizi Bursa’mıza kazandıracağız. Ve yine Mustafakemalpaşa ilçemize bir engelsiz yaşam merkezi kazandıracağız. Engellilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Bir de Yıldırım’da aynı şekilde engelsiz yaşam merkezi yapılacağının müjdesini buradan Bursalılarla paylaşabilirim. Ayrıca biliyorsunuz Aile Sosyal Destek Programımız var. Aile Sosyal Destek Programı; Türkiye genelinde ailelerimizin ihtiyaçlarının yerinde tespit edildiği ve yerinde çözümlerin oluşturulduğu bir projemiz. Geçtiğimiz yıl 1.500 ASDEP personelimizle bu projemize başlamıştık. Arz odaklı bir hizmet anlayışıyla burada hareket ediyoruz. Buradan, Bursa’dan da müjde vermek istiyorum. Bu sene de Türkiye genelinde 1.500 yeni ASDEP personeli alacağız. KPSS’den 60 puan üzeri almış, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi mezunları müracaat edebilirler.Ayrıca kadınlarımızla ilgili çalışmalarımızda Kadın İl Kabul Birimlerimizin ve Kadın Konukevimizin Bursa’daki şartlarını iyileştirmek üzere fiziksel kaynak geçişini sağlıyoruz. Sosyal Hizmet Merkezlerimiz Bursa’da şu anda Osmangazi ve İnegöl ilçelerimizde hizmet veriyor. Önümüzde ki süreçte 5 yeni ilçemizde daha Gemlik, Mustafakemalpaşa, Yıldırım, Orhangazi ve Orhaneli ilçelerinde de çok kısa bir süre içerisinde 5 yeni sosyal hizmet merkezini Bursa’ya kazandıracak ve vatandaşlarımızın çok daha kolay bir şekilde hizmete erişimi sağlanacaktır.”

Bursa Valiliği Toplantı Salonunda, Bursa Kadın Ekonomi Platformu (KEP) Üyeleri ile kısa süreli istişare eden Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Valilik ziyareti sonrasında Vali İzzettin Küçük ile beraber Nalbantoğlu Çarşısı Esnafını ve  Kadın ve Demokrasi Derneği’ni (KADEM) ziyaret etti.

 

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi