Bu Kategoridesiniz : / 12 Temmuz 2016 Salı 14:27

‘Altın Karagöz’de final gecesi

Bursa’nın her köşesinde rengarenk görüntülere imza atan ve farklı ülkelerden gelen dansçıların yöresel kültürlerini tanıtmalarına olanak tanıyan ‘Altın Karagöz’de final heyecanı bu akşam yaşanacak. ‘30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın ödül töreni, bu akşam saat 21.00’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda yarı final coşkusu dün yaşandı, sıra bu akşamki finalde…

22181_DSC_5217_201607120859Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda coşkuyla gerçekleştirilen gösterilerde 19 ülke performans sergiledi, yöresel oyunları ile jüri karşısında ter döktü. Bulgaristan, K.K.T.C., Şili, Polonya, Yunanistan, Kırgızistan, Cibuti, Litvanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Karadağ, Kazakistan, Cezayir, Tunus, Kosova, Kolombiya, Türkmenistan, Makedonya ve Kazakistan günlerdir sergiledikleri yöresel oyunlarından en güzellerini bu kez jüri karşısında sahneleyerek, finale bir adım daha yaklaştı. Ülkelerin kültürlerinden renkli örneklerin yer aldığı danslar, Bursalılardan tam not aldı. Sanatseverler, dansçıların sahne performanslarını alkışlarla ödüllendirdi.

22181_DSC_5386_201607120859

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi