Bu Kategoridesiniz : 29 Mart 2017 Çarşamba 20:07

Atatürk Anıtı önünde hep birlikte kitap okudular

 ‘53. Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında, toplumda kitap okuma farkındalığı oluşturmak amacıyla bir araya gelen vatandaşlar, Heykel Atatürk Anıtı önünde hep birlikte kitap okudu.

Bursa Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen, Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün de yoğun katkı sağladığı etkinlikte, ‘İnsan her yerde okur’ sloganıyla bir araya gelen vatandaşlar, hep birlikte kitap okudu.

Atatürk Anıtı önünde renkli görüntülere imza atan programa, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık da katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu. Başkanvekili Karlık, Büyükşehir Belediyesinin eğitime verdiği öneme dikkati çekerek, “Güzel bir havada öğrencilerimizle bir araya geldik. Öğrencilerimizin daha çok kitap okumaları ve daha donanımlı bireyler olmaları açısından bu etkinliğe çok önem verdik. Büyükşehir Belediyesinin tüm kütüphanelerinde kitap okumanın daha da yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesinin 7 gün 24 saat aralıksız hizmet verdiğini ve yüzde yüz doluluk oranıyla büyük ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi önderliğinde il valilikleri, kültür müdürlükleri, sivil toplum kuruluşları, Milli Eğitim müdürlükleri ve belediyelerin temsilcilerinin de katılım sağladığı program, Türkiye genelinde artık bir gelenek halini aldı. Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen ‘81 İlde Kitap Okuyoruz’ programı kapsamında, ‘İnsan Her Yerde Okur’ sloganıyla kent merkezinde kitap okuyan vatandaşlar, bu sayede kitap okumanın önemine dikkati çekti. Programa katılıp kitap okuyan öğrenciler de toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekme, okuma alışkanlığı ve okuma kültürünün geliştirilmesi hedefleriyle gerçekleştirilen programın çok keyifli ve ilgi çekici olduğunu söyledi.

 benzer haberler

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin  

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı  

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı