Bu Kategoridesiniz : 27 Ocak 2017 Cuma 19:50

Ayplastik en hızlı büyüyen 100 şirket arasında

TOBB öncülüğünde gerçekleşen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi sıralamasında Bursa’dan Ayplastik A.Ş’de yer aldı. Ödülünü TOBB Başkanı Rifat Hisaricıklıoğlu’nun elinden alan Ayplastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, “Türkiye ve Bursa için büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Ayplastik1Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. TOBB öncülüğünde TEPAV işbirliği ile gerçekleşen Türkiye 100 yarışmasının ödül töreni önceki gün TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren ilk 100 firma, Türkiye’den 12 kat daha hızlı büyüdü. Ödül töreninde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, düzenledikleri yarışma sonucunda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu belirterek, “Bu müthiş bir rakam. Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler” dedi.

AYPLASTİK A.Ş YATIRIMLARINI ARTIRIYOR

Listede İstanbul’dan 39, Kocaeli’nden 8, İzmir’den 7, Adana, Ankara ve Antalya’dan 5’er, Gaziantep’ten 4, Bursa ve Kayseri’den 3’er şirket yer aldı. Bursa’da 41 yıldır plastik ve ambalaj sektöründe Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen perakende markalarına hizmet veren Ayplastik A.Ş listede 71’nci sırada yer aldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden ödülünü alan Ayplastik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, “Ayplastik A.Ş olarak, yaşanan global ekonomik krize rağmen yatırımlarımızı her yıl arttırıyoruz. Türkiye ve Bursa için üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz. Bu ödülü almamızda emeği geçen başta global ve ulusal müşterilerimiz olmak üzere çalışanlarımıza, çözüm ortaklarımıza ve tabii ki aileme teşekkür ediyorum” dedi.

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’