Bu Kategoridesiniz : 02 Aralık 2016 Cuma 20:06

Bakan Eroğlu: “Uludağ Bursalıların…”

altepe

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesinin Bursa’daki çalışmalarını anlatarak, kentte dönüşümün süreceğini belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 14 tesisin temelini attığı Bursa ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi. Bakan Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasındaki makamında görüşen Başkan Altepe, Bursa’nın gelişiminden bahsetti. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla Bursa’nın değerine değer kattığını belirterek, “Bursa’da son 12 yılda büyük değişiklik oldu. Yerli üretimden tarihi yapıların restorasyonuna ve kırsal kalkınmaya kadar her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa olarak yurt dışına ürün ihracatı bile yaptık. Vatandaşlar her türlü sıkıntılarını bize bildiriyorlar. Bizler de milletin yüzünü güldürmek için çalışıyoruz” dedi. Kentin tüm ihtiyaçlarının giderilmesini hedeflediklerini anlatan Altepe, Bursa’nın Uludağ’a büyük önem verdiğini de sözlerine ekledi.

 

“Uludağ için ne istiyorsanız yapın, Uludağ Bursalıların…”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da Başkan Altepe’ye, Bursa’ya yeni müjdelerle geldiklerini söyledi. Bursa’da birbirinden güzel adımlar attıklarını belirten Bakan Eroğlu, “2016 yılı ‘Çınar Yılı’ henüz bitmeden Bursa’ya bir ‘Çınar Vadisi’ kazandıralım. Aynı zamanda 2017 yılı için ‘Erguvan Vadisi’ ve bir de ‘Ihlamur Vadisi’ olacak şekilde Bursa’da uygun yerlere bu 3 vadiyi kazandıralım istiyoruz” dedi.

Bakan Eroğlu, Bursa’nın Uludağ’ı önemsediğini bildiğini söyleyerek, “Uludağ için ne istiyorsanız yapın, Uludağ Bursalıların… Uludağ Ankara’ya gelemiyorsa, Uludağ’a biz geliriz. 4-5-6 Mart 2017 tarihlerinde  Uludağ’ın vizyonu ve turizmiyle ilgili ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayı gerçekleştirelim. Dünyanın turizm merkezi, Uludağ…” diye konuştu.

Başkan Altepe, konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na el yapımı kılıç ve Yeşil Türbe çinisi hediye etti. Bakan Eroğlu da ziyaretin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi onur defterini imzalayarak, Başkan Altepe’ye, güzel hizmetlerin Bursa’ya kazandırılması temennisinde bulundu.

 

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava