Bu Kategoridesiniz : 28 Mayıs 2018 Pazartesi 13:53

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci büyük birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB) Koordinatör Başkanlığına Baran Çelik seçildi. Baran Çelik,geçen yılı yüzde 20 artışla 29,3 milyar dolar ihracat değeri ile kapatan UİB’in 2018-2022 döneminde Koordinatör Başkanı olacak. UİB’in Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevine ise Pınar Taşdelen Engin ve Nüvit Gündemir seçildi.

Türkiye’nin 45 ilinde toplam 7 bin 557 aktif üyesi ve 105 çalışanı bulunan UİB, bünyesinde beş önemli birliği barındırıyor. UİB’in bünyesinde Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık beşte birini gerçekleştiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) ve Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) bulunuyor.

UİB Koordinatör Başkanı olan Baran Çelik, aynı zamanda birlik bünyesindeki OİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. UİB Koordinatör Başkan Yardımcıları seçilen Pınar Taşdelen Engin aynı zamanda UTİB Yönetim Kurulu Başkanı, Nüvit Gündemir de UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı konumunda bulunuyor.

UİB bünyesindeki yer alan diğer birlikler olan UMSMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Özkan Kamiloğlu, UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Cafer Aşkar yürütüyor.

Çelik: UİB, ihracatı daha da artıracak”

UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, bu yılbaşından itibaren aylık bazda çift haneli artışlar kaydeden UİB’in ihracatı daha da artırma yolunda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceğine dikkat çekti. Günümüzde teknolojinin tüketici alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştirdiğini vurgulayan Baran Çelik “Sektörlerimizin de teknolojik yenilikleri, global trendleri, tüketici alışkanlıklarını yakından takip ederek buna göre stratejiler geliştirmesi çok önemlidir. Gelecek öğrenmeye açık ve hızlı öğrenen, yeniliklere çabuk ayak uyduranların olacaktır. UİB’in de yenilikçi vizyonuyla her geçen yıl ihracatını daha da artıracağına inanıyoruz. Nisan ayı itibariyle UİB’in geriye dönük 12 aylık ihracatının yaklaşık yüzde 20 artışla 31 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşmesi bunun en güzel kanıtı” diye konuştu.

 

Etiketler: , ,

 benzer haberler

OİB’den, Automechanika Frankfurt Fuarı’na milli çıkarma  

OİB’den, Automechanika Frankfurt Fuarı’na milli çıkarma

Ayakkabı sektöründen Moskova çıkarması  

Ayakkabı sektöründen Moskova çıkarması

Tarladan sofraya şifa; karabuğday  

Tarladan sofraya şifa; karabuğday