Bu Kategoridesiniz : 22 Eylül 2016 Perşembe 19:14

Başkan Altepe FETÖ soruşturmalarını anlattı

akk

Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) sürdürülen mücadeleye değinirken, belediyede konuyla alakalı 81 kişinin açığa alındığını, terör örgütüne üyeliği tespit edilen 32 kişiye görevden el çektirildiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı, Başkan Altepe yönetiminde gerçekleşti.  Ankara Yolu’ndaki yeni meclis binasındaki toplantıda,FETÖ’yle mücadelenin aralıksız sürdüğü vurgulandı. Başkan Altepe, konuşmasında, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi nezdinde yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmalarına da değindi. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından 81 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını, Büyükşehir Belediyesi ile bağlı şirketlerde çalışan 32 kişinin görevden alındığını belirten Başkan Altepe, “Soruşturmaları en iyi, en uygun şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz. Belediyenin müfettişleri bu konuda çalışmasını sürdürüyor” diye konuştu.

15 Temmuz’un dünya tarihi açısından dönüm noktası ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir gece yarısı baskınıyla ele geçirilemeyeceğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Türk halkı da kahramanlığını gösterdi. Bu terör örgütüne, hangi taşın arkasındaysa hesabının sorulması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi soruşturmalar konusunda avantajlı. Teftiş heyetimiz var. Soruşturmaları biz yapıyoruz. Belli ipuçları çıkarsa, son 3 yılda belli faaliyetlere katıldıysa, soruşturmalar kapsamında görevden alıyoruz. Kurumlardan bize dernek listesinden başka liste gelmedi. Bylock programını kullanan 2 kişi tespit edildi. Şu ana kadar 81 kişi hakkında soruşturma açıldı ve bu kişiler aktif görev yapmıyorlar. 32 kişi ise görevden tamamen alındı. FETÖ ile ilgili çalışmayı en iyi, en uygun şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz var. Diğer kurumlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, FETÖ’nün devlete sızmak isterken birinci hedefinin belediye olmadığını da kaydederek, “Bunlar TSK, adalete, yargıya, polise ve milli eğitime sızdılar. Belediyeler seçimle gelinen yerlerdir. Buralara girmek kolay değil. En son seçimde hiç bir istedikleri olmadı. Belediyeden bizden eleman talepleri bile olmadı. Görüşmesi bile yapılmadı. Bunların yaptığı okullar vardı. Devlete devredildi” ifadelerini kullandı.

 

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi