Bu Kategoridesiniz : 04 Eylül 2016 Pazar 16:49

Başkan Altepe’nin spor ayakkabısı yok!

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘spor tesisleri ve hizmet binalarının bakım onarım çalışmaları kapsamında’ yenilediği Fehmi Gerçeker Stadyumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete alındı. Tribünleri, oturma grupları, soyunma odaları ve sahalarıyla Avrupa standartlarının da ötesinde bir görüntüye kavuşan stadyumun açılışında konuşan Başkan Altepe, yeni haliyle stadyumun Karacabey’e çok yakıştığını söyledi.

Konuşmaların ve stadyumun açılışının yapılmasının ardından Başkan Altepe, Barcelona, Manchester City gibi dünya devlerinin temsilcilerinin de boy gösterdiği Polonya’daki Dayna Cup Turnuvası’nda ‘centilmenlik’ kupası alan Karacabey Belediyespor U-11 futbol takımına madalyalarını takdim etti. Başkan Altepe ve protokol üyeleri, daha sonra açılışa özel penaltı atışları yaptı. Başkan Altepe penaltı atışını spor ayakkabı yerine kösele ayakkabılarıyla yaptı. Stadyumun açılışına, Karacabey Birlikspor futbolcuları da katıldı.

 5 yıldızlı düzenleme

Mustafa Fehmi Gerçeker Stadyumu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıldızlı bir düzenleme yapıldı. Eski hali izbe görüntüsünde olan stadyumun 710 metrekare alana sahip iç mekanında; sporcu hakem soyunma odaları, duş ve tuvaletler, çok amaçlı ofis ve kazan daireleri yeniden projelendirildi. Stadyumun tüm vitrifiyeleri, pencere ve kapılar, duvar-tavan-döşeme imalatları, elektrik, mekanik imalatları sıfırdan düzenlendi. 1800 adet koltuk alınarak stadyuma montajı yapıldı.

Stadyumun çevresi ise yeni haliyle Avrupa standartlarını aratmayacak konuma geldi. Kuzey kale arkasına çelikten misafir tribün konuldu. Mevcut futbol sahasının zemini, doğal çim ile kaplandı. Stadyuma, gece maçı oynanacak şekilde aydınlatma sistemleri kuruldu. Misafir ve maraton girişi için 3 adet yeni turnike kapı takıldı.

karacabeystat

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit