Bu Kategoridesiniz : 19 Temmuz 2018 Perşembe 14:11

Başkan Edebali’den moral ziyareti

Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İstihdam Masası aracılığı ile iş sahibi olanları çalıştıkları kurumlarda ziyaret ederek moral verdi. Başkan Edebali, “Herkesin elini taşın altına koyarak doğru kriterdeki insanları doğru işverenlerle buluşturması gerekir” dedi.

İlk ziyaretini Oyak Renault Otomobil Fabrikası’na gerçekleştiren Başkan Edebali, istihdam masası aracılığı ile iş başı yapan Ahmet Çalışkan, Mehmet Subaşı ve Ali Kuzey ile bir araya geldi. Ardından sırasıyla Toyota Çavdarlı, Hastavuk ve Almira Otel’de çalışan Şeymanur Korucu, Seda Güleç, Turhan İskanoğlu, Edibe İskanoğlu, Fahrettin Nuri ve Songül Genç’e çalıştıkları kurumlarda sürpriz ziyaretler gerçekleştiren Başkan Edebali, burada vatandaşlarla sohbet ederek kendilerine iş hayatında mutluluk, huzur ve başarılar diledi. Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bugüne kadar 22 binin üzerinde vatandaşımız bizden iş talebinde bulundu. Biz de şehrimizin çeşitli bölgelerinde sanayicilerimizle, işverenlerimizle bir havuz oluşturarak onları kendi alanlarına uygun yerlere yönlendiriyoruz. Bu kapsamda 4 bin kardeşimiz Bursamızda iş sahibi oldu. Bizim için çok büyük bir gurur, çok büyük bir memnuniyet. 4 bin ailenin bir ferdinin orada iş sahibi olması, istihdam noktasında da insanların iş sahibi olması hem mutluluk verici, hem de şehrimizin ekonomisine, üretimine çok büyük değer katıyor” diye konuştu.

“ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK”

İşveren ile iş arayanların buluştuğu önemli projelere imza attıklarını hatırlatan Başkan Edebali, “İstihdam Fuarı, Engelli İstihdam Seferberliği Buluşması gibi önemli fuarlar gerçekleştirdik. Bunu daha da artırarak devam edeceğiz. Referans olduğumuz, belediyemizin vesilesiyle işe girmiş kardeşlerimizi iş yerlerinde ziyaret ettik. Hem referans olduğumuzdan dolayı onlarla iletişimimizi koparmıyoruz, hem de işyeri sahibine teşekkür mahiyetinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu dayanışmayı sürdürmek lazım” dedi.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ”

Yeni mezun gençlerin şehrin üretimine ve ekonomik değerine katkı sağlaması ve gençlere yardımcı olmak adına üzerlerine düşen görevi özveri ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Edebali, “Herkesin elini taşın altına koyarak doğru kriterdeki insanları doğru işverenlerle buluşturması gerekir. Bu konuda Yıldırım Belediyesi olarak istihdama yönelik faaliyetleri asli görevimiz bilerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşverenlerle iş arayan kardeşlerimizi buluşturacak çalışmalara ve fuar organizasyonlarına devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 benzer haberler

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor  

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak  

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak

Gölyazı’ya açıkhava müzesi  

Gölyazı’ya açıkhava müzesi