Bu Kategoridesiniz : 27 Eylül 2016 Salı 13:51

Bataklıktan kurtarılan köpek Nilüfer’de yaşama tutundu

kopek-haber-1

Kayapa Göleti’nde saplandığı bataklıktan kurtarma ekipleri tarafından çıkarılan köpek, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde hayata tutundu.

Geçtiğimiz hafta Kayapa Göleti kıyısında bataklığa saplanarak mahsur kalan köpek, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde tedavi ediliyor.

Vatandaşların bataklığa saplanmış halde bulduğu köpek, Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Bursa Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekipleri tarafından bot yardımıyla kurtarılmıştı. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından saplandığı yerden çıkarılan köpek, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alındı.

TEDAVİYE OLUMLU YANIT VERDİ

Merkeze getirildiğinde belinden itibaren arka kısmı felç olan ve nörolojik hasar gören köpek  tedavilere olumlu yanıt vererek hayata tutundu.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, köpeğin ilk geldiğinde durumunun çok kötü olduğunu belirtti. Eker, “Ekiplerimiz sağlık açısından kötü durumda olan köpeği hemen tedavi altına aldı. Yapılan tıbbi müdahalelerin ardından bir süre yoğun bakımda tutulan köpeğimiz nihayet hayata geri döndü. Merkez olarak bir can dostumuzun hayatını kurtarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurum olarak her zaman can dostlarımızın yanındayız” dedi.

Eker, yaralı köpeği, tamamen sağlığına kavuşmasının ardından aşı ve kontrollerini de yaparak ya sahiplendireceklerini ya da doğaya bırakacaklarını belirtti.

 

 

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor