Bu Kategoridesiniz : 16 Ağustos 2016 Salı 13:05

Borusan Otomotiv Motorsport’tan yeni pist rekoru

BOM Pilotu İbrahim Okyay BMW Z4 GT3 ile Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası 2. ayak yarışlarında pist rekorunu kırdı ve gerçekleşen 2 yarışı da kazanarak şampiyonada Maxi Grup liderliğini sürdürdü.

Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarışlarında BMW Z4 GT3 otomobili ile iki yarışı da kazanan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay aynı zamanda 42.139 sn’lik derecesi ile Körfez Yarış Pisti’nin rekorunu da kırmış oldu.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleşen ilk iki yarışını da  kazanmış olan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay, Körfez pistindeki iki yarışı da kazanarak puanını 40’a çıkardı ve böylece hem şampiyonadaki liderliğini sürdürdü hem de rakipleri ile arasındaki puan farkını açmış oldu.

BMW, Ferrari ve Porsche’lerin yarıştığı Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarış startından önce Türkiye Pist Şampiyonası kurallarına göre, gerek görülmesi halinde rekabetin sağlanması için, rakiplerine göre üstün performansta olan otomobile en çok 90 kg handikap ağırlık uygulama hakkı olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Spor Komiserleri, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay’ın kullandığı BMW Z4 GT3 otomobiline 90 kg’lık handikap ağırlığı konulmasına karar verdi ve takım yarışlarda handikap ağırlığı ile start aldı.

Yarış sonrasında İbrahim Okyay, ‘’Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+  motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, ömrünü uzatıyor ve performansını artırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor’’ diye ilave etti. Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik ve Glasurit.

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit