Bu Kategoridesiniz : 16 Ekim 2016 Pazar 16:16

Bozbey: Gençler kentin geleceğine katkı sağlayacak

ogrenci-bulusma-1

Üniversite öğrencilerinin görüşlerini çok önemsediklerini söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gençlere, “Öneri, sorun ve fikirlerinizi Nilüfer Gençlik Ofisi ya da Gençlik Meclisi ile mutlaka paylaşın. Karşılıklı fikir alışverişi sayesinde kentin gelişimine katkı sağlayacak çok önemli projeler ortaya çıkabilir” çağrısında bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyor.  Başkan Bozbey artık geleneksel hale gelen üniversite öğrencileri ile buluşmalarından birini daha gerçekleştirdi. Uludağ Üniversitesi’ndeki farklı öğrenci topluluklarının başkanları ve üyelerinin katıldığı buluşmada Nilüfer Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmaları anlatıldı. Toplantıda, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız ve Adil Kayaoğlu, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp de yer aldı.

Toplantı, Nilüfer Gençlik Ofisi Sorumlusu Ramis Ceyhan, Nilüfer Belediyesi Sivil Toplum İlişkileri Büro Sorumlusu Ali Cenk Algün ile Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eş Başkanı Hande Nur İpek’in, Nilüfer Belediyesi’nin yatırım, hizmet, etkinlik, ve gençlere yönelik projelerini anlatan sunumuyla başladı.

Sunumun ardından söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gençlerin önemine değindi.  Gençlerin kent ve ülke için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey, “Ülkemizin nüfusunun yaklaşık dörtte biri 15-29 yaş civarı gençlerden oluşuyor. Bu oran Nilüfer’de de aynı. Gençlerin,  sorgulayan, araştıran, birbirleriyle diyalog kuran, aynı masa etrafında farklı görüş, inanç ve kimliklere sahip olsa da kentin, ülkenin ya da kendi sorunlarını tartışabilecek ortama getirilebilmesi lazım. Nilüfer Belediyesi olarak biz böyle düşünüyoruz” dedi.

“GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Öğrenci topluluklarının ve üniversite gençliğinin, Nilüfer Gençlik Ofisi ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya gelmeleri çağrısında bulunan Başkan Bozbey, “Öneri, sorun ve fikirlerinizi Nilüfer Gençlik Ofisi ya da Gençlik Meclisi ile mutlaka paylaşın. Karşılıklı fikir alışverişi sayesinde kentin gelişimine katkı sağlayacak çok önemli projeler ortaya çıkabilir. Nilüfer Belediyesi gençlerle ilgili bir proje yapacaksa, mutlaka sizlerin görüşüne başvurarak o projeyi doğru bir biçimde ortaya koymalı. Bu anlamda ofis ve meclisimizde bulunursanız bize ve kentimize katkı sağlamış olursunuz. Gençlerimizin bundan böyle bulundukları kentte sadece bir öğrenci olarak değil, düşüncelerini ortaya koyarak kente ve kentin geleceğine katkı sağlayan bireyler olacağına inanıyorum. Sizlerin görüşleri bizim için son derece önemli. Nilüfer Belediyesi olarak dün de gençlerin yanındaydık, bugün de varız, yarın da olmaya devam edeceğiz. Gençlerin yanında olarak onlara fırsat vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Nilüfer Gençlik Ofisi’nde yöneticilerle öğrencilerin buluştuğu toplantıların düzenlendiğini hatırlatan Başkan Bozbey, “İşte bu buluşmalarda geçen bir diyalog bana aktarıldı ve inanın çok üzüldüm. Bir öğrenci, bir süredir Uludağ Üniversitesi yönetimiyle Nilüfer Belediyesi arasında yaşanan sıkıntılara değinmiş ve ‘Kendimizi anne ve babası ayrılmış çocuklar gibi hissediyoruz. Arada kalıyoruz, çok sıkıntı çekiyoruz’ demiş. Sizin böyle hissetmeniz çok üzücü, çok düşündürücü. Ama şunu bilin ki, Nilüfer Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik hizmetlerine kimse engel olamaz, olamayacak. Bizler belki zaman zaman yönetimlerle aynı düşüncede olmayabiliriz. Nilüfer Belediyesi’ndeki ya da Uludağ Üniversitesi’ndeki yöneticiler bugün var yarın olmayabilir. Önemli olan kurumların işbirliğidir” ifadelerini kullandı.

 benzer haberler

Başkan Edebali’den moral ziyareti  

Başkan Edebali’den moral ziyareti

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi  

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler