Bu Kategoridesiniz : 21 Aralık 2016 Çarşamba 16:05

Bozbey: Nilüfer için yapacak çok işimiz var

 muhtarlar-2-1

Muhtarlar toplantısında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, birlik beraberlik içinde sorumlu davranarak bu sürecin aşılabileceğini söyledi. Nilüferlileri gülümsetecek yeni projelerin müjdesini veren Bozbey, “Kentlinin mutluluğu, huzuru adına yapacak çok işimiz var” dedi.

Nilüfer Belediyesi 2016 yılının son muhtarlar toplantısını Misi Kamp Karavan Tesisleri’nde gerçekleştirdi.Muhtarların yanı sıra Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve idari amirlerin katıldığı toplantıya son dönemde Türkiye’de yaşanan terör olayları damgasını vurdu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey konuşmasına yaşanan terör olaylarına değinerek başladı. Saldırılarda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2016 yılının derin acılar bıraktığını vurguladı. Yeni yılda barış ve huzur olmasını dileyen Başkan Bozbey, “Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor. Terör olaylarının acısını yaşarken, son saldırıda Rusya Büyükelçisi’nin öldürülmesi, komşularımızla aramızı bozmaya çalışanların amaçlarını gözler önüne serdi. Geleceğimize yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için hepimize düşen sorumluluklar var. Sorumluluklarımız, idari, ekonomik, demokrasi özgürlük ve hukukun üstünlüğüne karşıdır. Bu ülkede hepimiz birbirimizi ilgilendiriyoruz. Ortak yaşamda birbirimize saygı duymamız gerektiğini bilmeliyiz. Bu süreç ya bizi başkalaştıracak ya da insan olgusu içinde yola devam edeceğiz. Toplumun giderek motivasyonunun bozulduğunu, sinir katsayısının arttığına şahit oluyoruz. Psikolojik sıkıntılar bizi bu duruma getirdi. Bu toplum travma yaşıyor ama bu süreci atlatacağız. Herkes sağlıklı, özgür düşünmeli” dedi.

“GÜLÜMSETECEK DAHA ÇOK PROJEMİZ VAR”

Nilüferlileri farklı projelerle gülümsetmeye devam edeceklerini kaydeden Bozbey, “Ürettiğimiz projelerle yıllardır Nilüferlileri gülümsettiğimizi düşünüyoruz. Yapılanın yetmediğini biliyoruz. Kentlinin mutluluğu, huzuru adına yapacak çok işimiz var. Birlikte üreteceğimiz ve insanları mutlu edecek daha çok projemiz var. Birçok mahallede eksikler elbette var. Eleştiriler elbette olacak ki yanlışı görebilelim. Ortak akıl insanı doğruya yaklaştırır. Biz bir aileyiz. Buradaki herkes 420 bin kişinin mutlu olması ve gülümsemesi için çaba gösteriyor. Kentli de 5 yılda bir bunun karşılığını veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor mutlu bir yıl diliyorum” diye kaydetti.

 

 benzer haberler

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu  

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu

Vali Küçük muhtarları dinledi  

Vali Küçük muhtarları dinledi

Bursa’da kurtuluş coşkusu  

Bursa’da kurtuluş coşkusu