Bu Kategoridesiniz : 19 Ağustos 2016 Cuma 12:33

BURO ve Osmangazi Belediyesi’nden turizm işbirliği

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret eden Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, “Panorama 1326 Müzesi ve “Yaşayan tarih Hisar İçi” projeleri tamamlandığında Bursa turizmine büyük değer kazandıracak, yerli ve yabancı turist sayısı artacaktır” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret eden Bursa Turist Rehberleri Odası (BURO) Başkanı Denizhan Sezgin ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Bilal Çağatay Erentürk ve Nihat Tınık, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa için de 2016 yılının turizm sektörü açısından kötü gittiğini ifade eden Sezgin, “2017 yılına şimdiden hazırlanmalı, Bursa’nın doğru tanıtılması ve turizmde hak ettiği payı alabilmesi için işbirliği yapmalıyız” dedi.

Bursa’nın özellikle Ortadoğu ve Arap turistlerin gözdesi olduğunu ve en çok da merkez Osmangazi ilçesi sınırlarındaki tarihi ve doğal güzelliklerin talep gördüğünü ifade eden Sezgin, “Osmangazi ilçemizde son yıllarda tarihi ve kültürel değerlere hitap eden projeler turizme büyük değer katmaktadır. Özellikle Panorama 1326 Müzesi ve “Yaşayan tarih Hisar İçi” projeleri kent turizmine büyük ivme kazandıracaktır. Bu tarz projelerle 2017 yılından itibaren Bursa’da yerli ve yabancı turist sayısında büyük artışlar gözleneceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

OSMANGAZİ’NİN TURİZM YATIRIMLARI

BURO Başkanı Denizhan Sezgin ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini sunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursa’nın turizmdeki geleceği için her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Dündar, belediyenin turizm projeleri hakkında bilgi verdi.

Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak, Bursa’nın ilk yerleşim yeri olan Hisar İçi’ni açık hava müzesine dönüştürüyoruz. ‘Yaşayan Tarih Hisar İçi’ projesiyle 4 mahallemiz adeta açık hava müzesine dönüştürülerek turizme kazandırılacak. Ayrıca bölgede 8 bin 500 metrekarelik bir alanda Hisar Arkeopark Projesi’ni gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız kazılarda Bursa’da hüküm sürmüş olan Roma, Bizans ve Osmanlı dönemi eserlerini görüyoruz” dedi. Dündar,  Panorama 1326 Müzesi’nin 2017 yılının sonlarına doğru tamamlanabileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 benzer haberler

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler

Gökdere Kavşağı gün sayıyor  

Gökdere Kavşağı gün sayıyor

Misi’ye ‘Yılın Köyü’ ödülü  

Misi’ye ‘Yılın Köyü’ ödülü