Bu Kategoridesiniz : / 24 Temmuz 2016 Pazar 00:07

Bursa kırmızı-beyaz

22241_DSC_0064_201607232140

Bursa Kent Konseyi tarafından toplumun her kesiminin katılımıyla, Ulucami önünden başlayıp 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda (Şehreküstü Meydanı) sona eren‘ Demokrasi Yürüyüşü’ düzenlendi.

Bursa Kent Konseyi tarafından 15 Temmuz günü gerçekleşen FETÖ Terör Örgütü’nün darbe girişimini protesto etmek, demokrasiye ve halkın iradesine sahip çıkmak amacıyla ‘Demokrasi Yürüyüşü düzenlendi. Bursa Kent Konseyi gönüllüleri, oda, borsa, sivil toplum kuruluşu, siyasi partiler ve sendika temsilcileri ile vatandaşlar Ulucami önünde toplanarak, Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na (Şehreküstü Meydanı) yürüdü. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan ve ay yıldızlı kıyafetler giyinen binlerce insan yürüyüş alanını hınca hınç doldurdu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Ülkemizi bölmek isteyenlere karşı yapılan mücadelede de her zaman devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olacağız. Bizler, Bursa Kent Konseyi olarak Milletin iradesine yönelmiş FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimini lanetlediğimizi ifade ediyor, demokrasi nöbetinde kalacağımızı beyan ediyoruz. Bugün Bursa Kent Konseyi’nin öncülük ettiği yürüyüşte bir kez daha gördük ki, halkımız bütün görüş farklılıklarını bir tarafa bırakarak vatanı için tek ses tek yürek oldu. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi