Bu Kategoridesiniz : 22 Mart 2017 Çarşamba 21:55

Bursa’da sigortalı sayısı 1 milyonu aşacak

İKAYDER’in organizasyonluğunu üstlendiği Devlet Teşvikleri Semineri’nin ikinci bölümünde konuşan SGK İl Müdürü Erhan Karaca, “Hedefimiz Bursa’mızda yılsonuna kadar 1 milyon sigortalı sayısını geçmek” dedi.

İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği’nin (İKAYDER) gerçekleştirdiği 2017 yılı SGK Teşvikleri Semineri’nin ikincisinde SGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca teşvikler hakkındaki detaylı bilgileri katılımcılarla paylaştı. SGK İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde Karaca “Firmalarınıza kazandırdığınız bir kişilik istihdam sizlere indirim teşviki olarak geri dönecektir. Bunlarla beraber firmanıza ek olarak sağlanan istihdamlarda da primlerin tamamının devlet tarafından karşılandığı özel teşviklerden yararlanacaksınız” dedi. Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstihdamın artırılmasına yönelik çalışmalarımızda işverenlere sağlanan prim teşviklerini anlatmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği’yle düzenlediğiniz 2. seminerde 687 KHK Prim Teşviği başta olmak üzere SGK Prim Teşviklerini anlatmaya devam ettik. İstihdamı artırmaya yönelik bu çalışmalar sonucunda hedefimiz Bursa’mızda yılsonuna kadar 1 milyon sigortalı sayısını geçmek.”

YASAL SÜRELERE DİKKAT EDİLMELİ

İKAYDER Başkanı Bilal Özdemir başta SGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca olmak üzere katılan tüm İKAYDER üyelerine teşekkürlerini sundu. Sektörel anlamda bilgilendirici ve eğitici seminerlerin yenilerini de İKAYDER öncülüğünde gerçekleştireceklerini belirten Özdemir “Bursa firmaları ve bu firmaların İnsan Kaynakları departmanları için seminer ve eğitici etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’