Bu Kategoridesiniz : 30 Ağustos 2016 Salı 13:13

Bursa’da ‘Zafer’ coşkusu

8-946920.jpg&w=712&h=470

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıl Dönümü Bursa’da da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Törende Bursa Valisi İzzettin Küçük, Garnizon ve İl Jandarma  Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Protokolü, tören birlikleri ve vatandaşlar hazır bulundu.

Çelenklerin konulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali İzzettin Küçük,  Heykel Tarihi  Valilik Binasında protokol üyeleri ile birlikte tebrikleri kabul etti.Valilikteki tören sonrası açıklamada bulunan Küçük, “ Öncelikle bütün Bursalı hemşerilerimin ‘Zafer Bayram’ını kutluyorum. 30 Ağustos Zaferi tarihimizin en parlak sayfalarından biridir. Bu zafer Anadolu’nun artık düşmanlara kapanması anlamına gelmektedir. Düşmana vurulan en büyük darbedir. Zaten bizim tarihimizde Ağustos ayı hep parlak zaferlerin gerçekleştiği bir aydır. 26 Ağustos 1071’de de Anadolu’nun kapıları Türklere açılmıştır. Bir 30 Ağustos’ta da düşman kapıları düşmana kapanmış oldu. Zaferin Başkomutanı yüce Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Vali İzzettin Küçük, Garnizon Komutanı Hacıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’nin tören alanındaki halkı selamlamasıyla devam eden program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ile şiirlerin okunmasının ardından  tören geçişiyle son buldu.

7-2bd954.jpg&w=712&h=470

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi