Bu Kategoridesiniz : / 18 Nisan 2018 Çarşamba 13:46

Bursa’dan 2 lise müzik yarışmasında finalde

‘fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda finalistler belli oldu. 49 ilden 557 okulun katıldığı fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi Lara Fabian’dan ‘I Guess Loved You’, Özel Bursa Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi ise White Buffalo’dan ‘House of the  Rising Sun’ şarkısıyla finale kaldı.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finalistleri belli oldu. İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde, Ankara MEB Şura Salonu’nda ve İzmir Arena’da gerçekleşen elemelerde, Türkiye’nin dört bir yanındaki toplam 49 ilden 557 okul sahne almıştı. fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması’nın sahnesi; ağırladığı toplam 2911 öğrenciyle yeni bir rekora imza attı. 557 okul arasından seçilen 29 performans, ön jürinin yaptığı değerlendirmeyle finale kalmayı başardı. Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi Lara Fabian’dan I Guess Loved You, Özel Bursa Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi ise White Buffalo’dan House of th Rising Sun şarkısıyla 28 Nisan’daki dev finalde İstanbul’da sahne alacak.

28 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek büyük finale kalan ve 557 okul arasından seçilen 29 performans, ön jürinin yaptığı değerlendirmeyle belirlendi. Finalistlere eklenecek olan 6 performans ise, fizy’de yapılan oylamayla seçilecek. fizy’de yer alan eleme performanslarından, en çok beğenilen ve oylanan 6 performans, finale katılmaya hak kazanarak, dev finalde büyük ödüller için yarışacak. 23 Nisan’a kadar devam edecek oylama sonucunda, her eleme merkezinden en çok oyu alan 2 performans olmak üzere, toplam 6 performans daha adını finale yazdıracak.

Yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun başkanlığını yapacağı, kategorilerde dereceye girenlere muhteşem ödüllerin dağıtılacağı finalin jürisinde ise, birbirinden ünlü sanatçılar ve gazeteciler yer alacak.

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

‘’fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” nda finale kalan okulları, birbirinden değerli ödüller bekliyor. End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri ve eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu yer alıyor. Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle:

Yarışmanın ‘İcra’ dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.’lik ödülü: 10.000 TL

2.’lik ödülü: 7.500 TL

3.’lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.’lik ödülü: 6.000 TL

2.’lik ödülü: 4.000 TL

3.’lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.’lik ödülü: 3.000 TL

2.’lik ödülü: 2.000 TL

3.’lük ödülü: 1.000 TL

Okan Üniversitesi’nin eğitim bursları:

%100 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu

%50 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu

%30 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu.

 benzer haberler

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor  

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak  

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak

Gölyazı’ya açıkhava müzesi  

Gölyazı’ya açıkhava müzesi