Bu Kategoridesiniz : 30 Kasım 2016 Çarşamba 16:25

Bursa’nın ‘yüz akı’ insanlar

hayirsever2

Bursa Valisi İzzettin Küçük maddi varlıklarını eğitim için harcayarak Bursa’da eğitimin fiziki şartlarının iyileştirilmesinde büyük katkısı olan, hayırseverler ve varisleri ile Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt salonunda düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Düzenlenen tanışma  yemeğinde konuşan Vali İzzettin Küçük, şunları söyledi:

“Sizler bu şehrin medarı iftiharı, yüz akı insanlarsınız. Bugün sizlerle beraber olmak bana onur veriyor, mutluluk veriyor.  Elbette her anne baba çocuklarını en iyi şekilde eğitmek ister. Sizler sadece kendi çocuklarınızı değil tanımadığınız  bilmediğiniz anne babaların çocuklarını da eğitmek için daha iyi bir geleceğe kavuşmaları için neyiniz varsa eğitime okula yatırmış insanlarsınız. Mal canın yongasıdır, herkes vazgeçemez. Sizler fazlasıyla vazgeçmiş bu şehre yatırmış insanlarsınız. Değerli hemşerilerim, bu okullarda yetişen tüm çocuklar sizlere müteşekkirdir. Sizin isminizi bilseler de bilmeseler de o okullardan her yıl mezunlar olacak, her yıl yeni öğrenciler kaydedilecek. Bu okullarda öğretmenler canla başla görev yapacak, çocuklarımızı eğitecek ve ülkelerine faydalı değer katan insanlar olacaktır.  Bunların hepsinde sizin dokunuşunuz vardır. Siz değerli hayırseverlerimiz hem bu dünyaya hem de ahirete yatırım yapan insanlarsınız.Biz şehrimizde 2019 yılına kadar ikili eğitime son vereceğiz. Birçok okulumuzda tekli eğitime geçtik kalanlarda inşallah önümüzdeki yıllarda tekli eğitim olacak” ifadelerini kullandı.

Tertiplenen yemek sonrasında hayırseverlere teşekkür belgelerini takdim eden Vali İzzettin Küçük,”Eğitime desteğini hiç bir zaman esirgememiş hayırseverlerimiz ile bir araya gelip sohbet etmek, hem de  yaptıkları bu büyük iyilikler karşısında bir nebze de olsa vefa borcumuzu ödemek istedik.Allah ebediyete intikal eden hayırseverlerimizin mekanını cennet eylesin,hayatta olan hayır severlerimize sağlıklı uzun ömür versin, birlerini bin etsin” dedi.

hayirsever4

hayirsever5

 

 benzer haberler

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu  

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu

Vali Küçük muhtarları dinledi  

Vali Küçük muhtarları dinledi

Bursa’da kurtuluş coşkusu  

Bursa’da kurtuluş coşkusu