Bu Kategoridesiniz : 08 Aralık 2016 Perşembe 18:33

Bursaspor Başkanı Ay camiaya seslendi: Haydi maça

Bursaspor’un, cumartesi günü Beşiktaş ile oynayacağı tarihi karşılaşma öncesinde iki gündür, yanlış anlaşılma ve üslup farklılığından kaynaklanan sıkıntılar, tribün gruplarının Başkan Ali Ay’la yeniden bir araya gelmesiyle sonlandırıldı. Başkan Ali Ay “Gün birlik günüdür ve Bursaspor’u büyük yapan da aile içinde zaman zaman yaşanabilen bu tür anlaşmazlıkları şu an olduğu gibi çözüme kavuşturmayı başarabilmiş olmamızdır” dedi.

Başkan Ali Ay, “Aslolan Bursaspor sevgisidir ve armaya, tarihimize olan saygımız nasıl davranmamızı gerektiriyorsa öyle davrandık ve kısa süreli yaşanan gerginliğe, taraftar gruplarımızla birlikte, Bursasporluluk ruhuna yakışan bir şekilde son verdik” diyerek şu açıklamayı yaptı:

“Biz büyük bir aileyiz ve dolayısıyla her aile içinde yaşanması doğal olan bir süreci geride bıraktık. Tribün lideri kardeşlerimle, bu ailenin bir büyüğü olarak bir araya geldiğimde, benim onları yanlış anlamamdan, onların da beni yanlış anlamasından kaynaklanan bütün pürüzleri ortadan kaldırdık. Dün akşam kendileri bir açıklama yapmışlardı. Teksas Taraftarlar Derneği, Maraton Platformu, Radikal ve Ünitimsah grupları bu maça gitmeme kararını yeniden gözden geçirdiler ve kendileriyle yaptığımız görüşme sonrasında da, sorumlu bir evlat olarak hareket edip, Beşiktaş maçında takımlarının yanında olacaklarını söylediler. Bu kısa süreli yanlış anlamanın, başta rakiplerimiz olmak üzere kaostan beslenenleri sevindirmesine benimle birlikte onların da gönlünün razı olması zaten mümkün değildi. Dolayısıyla taraftarlarımla birlikte Vodafone Arena’ya gideceğiz ve her zaman olduğu gibi Bursasporumuzun yanında olacağız.”

Beşiktaş maçına 1900 bilet

Bu arada, 2016-2017 Turgay Şeren Sezonu’nun 14.Haftası’nda 10 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Bursaspor’un Vodafone Arena Stadı’nda Beşiktaş’la oynayacağı karşılaşma için taraftarlar bin 900 bilet ayrıldı.

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’nun 15.11.2016 tarihinde yapmış olduğu toplantıda alınan karar gereği, biletlerin satış organizasyonuyla ilgili olarak kulüpler yetkili kılınmış olup, yine aynı toplantıda alınan kararlar doğrultusunda taraftarların güvenliği ve birlikte hareket etme zorunluluğu açısından, biletlerin satışı tribün gruplarına gerçekleştirildi. Passolig gişelerinden ve passo.com.tr adresinden satış yapılmayacak.

Bilet satın alan taraftarların, maç günü Bursaspor passolig kartlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Passolig kartını yanında bulundurmayan taraftarlara stadyumda tek geçişlik pass kart verilmeyecek. Bilet temin eden taraftarlar, biletlerini başka birine transfer edemeyecek.

Biletli taraftarlar, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 12.00’de Timsah Arena Doğu Tribünü önünden otobüslerle toplu olarak Vodafone Arena’ya götürülecek olup, münferit olarak İstanbul’a gidecek olanlar, biletleri olsa dahi stada alınmayacaklar.

 

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit