13 Aralık 2016 Salı 18:51

Bursaspor yönetiminden Emniyet Müdürü Yıldız’a taziye ziyareti

bursaspor-polis

Bursaspor Yönetim Kurulu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a taziye ziyareti gerçekleştirdi.Taziye ziyaretine Başkan Ali Ay, İkinci Başkan Ali Ademoğlu, Finansal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkan Fatih Pulat, Altyapıdan Sorumlu Yönetici Ali Turan, Dış İlişkiler ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Fatih Korkmaz, Bursaspor Medya A.Ş.’den sorumlu yönetici Mustafa Bakır ve Genel Müdürü Erhan Başoğlu katıldı.

BAŞKAN ALİ AY: “ İNŞALLAH BU SON OLUR”

Başkan Ali Ay ziyarette yaptığı konuşmada, yaşanan olaydan dolayı gerçekten çok üzgün olduğunu belirterek ”Bu son olsun” dedi. Ülkemizde birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olduğunu belirten Başkan Ali Ay, “Bizim milletimizin özelliği bu durumlarda tüm dünyaya birlik ve beraberliğimizi gösteriyor. Çok daha kötü de olabilirdi. Bir tane polisimiz bile bizim için çok değerli. Biz çok üzüldük. Bilmiyorum belki de bunlar taraftarlarımızı da hedef almışlardı. Allah belalarını versin. İnşallah bu son olur. Bu onların son çırpınışları olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

MAÇIN GELİRLERİ ŞEHİT AİLELERİNE 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile dün yaptığı görüşmede Bursaspor ile Beşiktaş arasında gelirlerinin şehit ailelerine verileceği bir hazırlık maçının yapılması konusunda sözleştiklerini belirten Ali Ay, şöyle devam etti:

“Biz dün Fikret Başkan ile de görüştük. Beşiktaş ile burada veya İstanbul’da maç yapmayı planlıyoruz. Fikret Başkan programımız var dedi ama sözünü aldık. Milli maç arasında bu maçı yapmayı hedefliyoruz. Bu maçtaki gelirleri de olduğu gibi şehit ailelerine vereceğiz. Misafir tribünü de ayırmadan tüm taraftarların bir arada oturmasını istiyoruz. Şimdiye kadar husumet vardı. Bu sadece iki kulüp için değil tüm kulüpler için geçerli. Bizim uğraşımız, tamam rekabet olsun ama saha içinde kalsın. Ama dışarıda herkes kardeş olsun. Biraz daha medeni hareket etmemiz gerektiğini belirttim. Çok da güzel tepkiler aldık. Sonuçta savaşa gitmiyoruz. Barış ortamında geçsin. Avrupa’da hep beraber maçlar izleniyor. Maçtan sonra gezmeye eğlenmeye gidiliyor. İnşallah bu son olur.”

ÇEVİK KUVVET KIYAFETLERİYLE ÇIKMAİZNİ

Başkan Ali Ay, Ziraat Türkiye Kupası’nda Perşembe akşamı evinde oynayacağı Ümraniyespor maçında Emniyetin izin vermesi halinde takımın seremoniye çevik kuvvetin giydiği yeleklerle çıkmak istediklerini İl emniyet Müdürü Selami Yıldız’a aktardı. Başkan Ali Ay, “Eğer izin verirseniz Perşembe günü Ziraat Türkiye Kupası maçında futbolcularımız üzerlerinde Çevik Kuvvet montlarıyla seremoniye çıkmak istiyoruz. Hiç olmazsa onları bu şekilde anmak istiyoruz. Hepimizin evlatları. Gencecik çocuklardı. Bizim taraftarlarımız için Bursa’dan stadyuma girene kadar mücadele verdiler. Gayet güzel bir organizasyon oluştu. Buradan taşkınlık yapmayan taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum. Çıkışta da gayet güzel onları uğurladılar. Ondan sonra bu kalleşçe terör olayı oldu. Bu millet bu devletin toprakları şehit kanlarıyla sulanmıştır. Ben 60 yaşındayım devlet bana görev verirse seve seve şehadete giderim” dedi.

YILDIZ: “HAİNLER HEDEFLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAK”

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ise Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu’nun kendilerine yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkürlerini belirttiği konuşmasında terör örgütlerinin hiçbir şekilde amaçlarına ulaşamayacaklarını dile getirdi. Yıldız, ziyarette şu konuşmayı yaptı:

“Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bursaspor camiasına ve tüm milletimizi geçmiş olsun.   Emniyet Teşkilatımıza başta şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Allah şehadetlerini kabul etsin. Ailelerini sabır versin. Terörle mücadele teşkilatımızın olmazsa olmazı. Sonuna kadar bunları yapanlardan hesap sorana kadar mücadele edeceğiz. Şehadet inanıyoruz peygamberlerimizin komşusu. Genç kardeşlerimiz şehadete koşarak gittiler. Allah onların şefahatlerini bize nasip etsin. Yaralılarımıza Allah şifa versin. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan saldırılar belki bir yerlerde sıkışan, birilerinin taşeronları, üç buçuk soysuzlar bu tip namertçe eylemlerle polisimize, sivil vatandaşlarımıza zarar vermeye amaçlamaktalar. Ama asla ve asla bu milleti bölemeyecekler. Bu devleti yıkmayacaklar. Bu ülkeye diz çöktüremeyecekler.    Bu kararlılıklar başta sizlere, tüm sivil toplum örgütlerinin devletin yanında olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yıkamayacaklar. Allah kalanlara şifa versin. Bu mücadele sonsuza kadar da gitse bu mücadeleyi polisimiz, askerimiz bu milletin desteğiyle sürdürecektir. Asla yılmayacağız. Çok teşekkür ediyorum gösterdiğiniz hassasiyetten.  Allah korudu Bursaspor taraftarları çıktıktan kısa bir süre sonra olay oldu. Oraya görev yapmaya gelen genç yiğitlerimiz vardı. Bir tane şehidimizi de dün Bursa’da son yolculuğuna uğurlardık. Sizlerde oradaydınız. Allah razı olsun. Allah ailelerine sabır versin. Bir ölür, bin diriliriz derler ya bu devleti bu milleti inşallah birlik ve beraberlikle savunacağız. Tüm şehitlerimizin adını yaşatmak için Bursaspor camiası olarak irade kullanmışsınız. Stadyumdaki anı duvarında yer alacağını açıkladınız. Onların isimleri hepimizin yüreğinde ama anı duvarında yer almaları gerçekten bizim için memnuniyet verici. Müteşekkiriz.  Şehitlerimiz bizim için büyük bir mirasımız. Ailelerin yanında olmak bizim vazifemiz. Onlara ne yapsak az. Bursaspor ve Beşiktaş arasındaki müsabaka inşallah gerçekleşir. Duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bursaspor camiası olarak yaptığınız ilk andan itibaren açıklamalarda da bunu bize gösterdiniz. Allah razı olsun. Teşekkür ediyoruz. Emniyet Teşkilatı olarak bundan memnuniyet duyuyoruz. Bu güzel bir adım olur inşallah. Allah milletimizin, devletimizin yardımcısı olsun. Bu terör örgütlerinin arkasında kimler olduğunu biliyoruz. Bu mücadele tabii derinleştikçe son çareleri sivillere bu tip namertçe saldırılarda bulunuyorlar. İnşallah bu milletin iradesiyle bu durumu da atlatacağız.”