Bu Kategoridesiniz : 12 Aralık 2016 Pazartesi 23:39

Burulaş yine ‘hava’ bastı

BURULAŞ İstanbul – İzmir deniz uçağı seferlerinin müjdesini,  İzmir’de gerçekleşen ‘10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde verdi.

İzmir’de düzenlenen “10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi”, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. BURULAŞ, 36 ülke ve 60 ilden toplam 1179 katılımcının yer aldığı fuarda, İzmirli seyahat acentelerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  İstanbul’un merkezinden İzmir’in kalbi Alsancak seferlerine  yoğun talep olacağını ifade eden acenteler, uçuşların başlamasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

Acenteler, İzmir’de araç sayısının her geçen gün arttığını, trafik sorununun giderek çekilmez bir hal aldığını,  İzmir Adnan Menderes Havaalanı ile Alsancak  arasının yaklaşık 18 kilometre olmasına rağmen, 30-35 dakikadan önce  ulaşmanın mümkün olmadığını, bu nedenle İstanbul İzmir arası uçuşlarda deniz uçağının tercih edileceğini belirtiyorlar.

Burulaş yetkilileri de, deniz uçağında  check-in işlemlerinin uçuştan bir saat önce değil, 15-20 dakika önce bitirilmesinin  önemli bir avantaj  olduğunu, zaman kavramının  en önemli değer haline geldiği günümüzde, Atatürk Havalimanı ve  Sabiha Gökçen uçuşlarına göre en az 2,5- 3 saat tasarruf edileceğini vurguladılar. Ayrıca; şehir merkezindeki Yunuseli Havaalanını tekrar açmak ve en kısa sürede uçuşları buradan hareketle gerçekleştirmek için de yoğun bir çalışma içinde olduklarını ziyaretçilerle ve seyahat acenteleriyle paylaştılar.

 benzer haberler

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu  

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu

Vali Küçük muhtarları dinledi  

Vali Küçük muhtarları dinledi

Bursa’da kurtuluş coşkusu  

Bursa’da kurtuluş coşkusu