Bu Kategoridesiniz : 26 Eylül 2016 Pazartesi 15:21

Cirit oyunları nefes kesti

cirit1

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kestel’de gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’ gösterileri nefesleri kesti.

Bursa’da, cirit sporun yaşatılması ve gelecek nesillere tanıtılması hedefiyle gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’, spor tutkunlarını Kestel’de bir araya getirdi. Kestel’in Gölbaşı Mevkii’nde yapılan organizasyonda, gösteriler nefesleri kesti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe öncülüğünde, Bursa’nın spor kenti olması hedefiyle sürdürülen çalışmalardan örnekler verdi. Satık, bu tür sportif organizasyonların Bursa’ya değer kattığını belirterek, atçılık sporunun yaygınlaşması ve cirit oyunlarının tanıtılıp yaşatılması amacıyla yapılan çalışmaların da önemli olduğunu kaydetti.

Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü Başkanı Maksut Gürel ise Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle cirit spor oyunlarının her yıl geleneksel olarak düzenlendiğini söyledi. Ciritin at üzerinde oynanan bir ‘Ata Sporu’ olduğunu ifade eden Gürel, kulüp olarak cirit sporunu Bursa’da yaşatmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi. Gürel, kendilerine destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, Satık’a plaket takdim etti. Cirit sporcularının at üzerindeki muhteşem gösterileri organizasyona damgasını vurdu. Bursa İl Müftü Vekili Mehmet Köktaş da programa katılarak, ‘Cirit Oyunları’nı ilgiyle izledi.

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit