Bu Kategoridesiniz : / 14 Temmuz 2016 Perşembe 23:43

Cumhuriyet’in ilke ve devrimleri birleştirici güç olmalı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bademli Rotary Kulübü’nün “Cumhuriyet Kazanımları” toplantısında rotaractlarla bir araya geldi. Başkan Bozbey, “Cumhuriyet’in değerlerini tüm halkımızın benimsemesiyle barış, huzur ve güven ortamını oluşturabiliriz” dedi.

Bademli Rotary Kulübü ilk toplantısını Crown Plaza Otel’de gerçekleştirdi. Cumhuriyet Kazanımları başlığı altında düzenlenen toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Meclis Üyesi Atakan Çorbacı ve çok sayıda davetli katıldı.

Bademli Rotary Kulübü Başkanı Umut Önel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Bozbey, cumhuriyetin ilke ve devrimlerinin Türkiye’nin birleştirici gücü olması gerektiğini kaydetti. Mustafa Bozbey, “Bu ülkede insanlarını seven, birlikte barış ve huzur içinde  din dil ayırmaksızın, siyaset ayırmaksızın, bunları seven insanların yaşam mimarı olması lazım. Hiçbir şeyden yüksünmeden hepimiz yaşam mimarı olmak zorundayız. Eğer yaşam mimarı olursak, gittiğimiz yerlerde insanların yaşamlarını değiştirebilecek bir duruma geliriz. İşte o dönüştürdüğümüz insanlar, cumhuriyetin ilke ve devrimlerine sahip çıkarak ilelebet muhafaza edecek duyarlılığa gelirler. İşte o zaman bu ülkeye barış da gelir güven de gelir. Bu ülke insanlarının eğitimle birlikte yaşam standartlarının yükseleceğine ve daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum. İşadamı da, camideki imam da, öğretmen de, herkes kendisini yaşam mimarı olarak görmeli ve bu değerlere sahip çıkmalı” dedi.

Bademli Rotary Kulübü Başkanı Umut Önel de “Cumhuriyetin kuruluş dönemi ve sonrasındaki kazanımların ne kadar aydınlatıcı olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Umarız bu aydınlık hep devam eder, cumhuriyet kazanımları hep devam eder” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından işadamı İlhan Uslu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bademli Rotary Kulübü üyelerine teşekkür etti.

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler