Bu Kategoridesiniz : 26 Ekim 2016 Çarşamba 13:53

ÇYDD Çanakkale’de 17. Eğitimevi’ni açtı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Tatarağası Ailesinin donatarak ÇYDD’nin kullanımına verdiği binada Çanakkale Çağdaş Yaşam Dila Kurt Eğitimevi’ni açtı.

Açılışa ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl, ÇYDD Çanakkale Şubesi Başkanı Kenan Kaynaş, Eğitimevine adı verilen Dila Kurt’un yakınları olan Tatarağası ailesi ve davetliler katıldı. ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve Dila’nın annesi Şule Kurt’un konuşmalarından sonra halen şubede etkinliklere katılan öğrenciler bir müzik dinletisi ve ritim gösterisi yaptı. Eğitimevinin açılışı ile yeni kayıtlar alınarak yararlananların sayısı hızla artacak, Zafer Meydanındaki çok kültürlü yapı daha da zenginleşecek, bölge halkı ücretsiz yararlanacakları güzel bir eğitimevine kavuşacak.

Saat 16.00’da Türkan saylan Sosyal Tesislerinde Prof Dr. Aysel Çelikel “Cumhuriyetimizin 93. Yılında Bir Cumhuriyet Kızının Armağanı” konulu konferans verecektir.

Tatarağası ailesinin Dila’nın anısına ÇYDD’nin kullanımına sunduğu bu ikinci eğitimevinde ÇYDD Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, gönüllü eğitmenler, gönüllü üniversite öğrencileri emek verecekler. Lise ve İÖ öğrencileri için eğitime destek programları, hem öğrenciler, hem kadınlar için kültürel, sanatsal etkinlikler ve beceri geliştirme programları, yaz etkinlikleri, okuma günleri, seminer ve konferanslar planlanmaktadır. Eğitimevinde öğrenci ve velilerinin kullanımına açık bir kitaplık ta hazırlandı. ÇYDD eğitimevlerindeki programlara katılan öğrencilere giysi desteği yapan Yeniköy Rotary Kulübü burada da açılıştan önce tespit edilen öğrencilere bot, kaban vb. dağıtımı  yaptı.

DİLA KURT KİMDİR?

31 Ocak 1989’da İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Bilfen Koleji’nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde okudu.07 Eylül 2008’ de yaşamını kaybetti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne gönül verenlerdendi. Ailesi, Dila Kurt’un anısını yaşatmak üzere Üsküdar Kısıklı’daki yaşadıkları evi, eğitim yuvası olması amacıyla ÇYDD’nin kullanımına verdi.2011’de Çağdaş Yaşam Dila Kurt Eğitimevi açıldı. Halen devam eden bu eğitimevinde çocuklar yüzme, bale, dans, halk oyunları, bağlama, gitar, satranç, resim vb. öğrenmenin yanı sıra eğitimlerine katkı sağlayacak olan ders desteği alıyorlar. Veliler de “Ben ve Ailem”, Yaşam Atölyesi”, Kadınlarla El Ele” yoga vb. gelişim ve eğitim seminerlerine katılıyorlar. Dila Kurt anısına bugün ikinci eğitimevi açıldı.

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor