Bu Kategoridesiniz : 02 Eylül 2016 Cuma 16:56

Desteklerinizle ‘Ömer’ler iyileşecek

Ömer, 11 yaşında, 3 yıl önce lösemiye yakalanmış. Ailesi onu tedavi için Mersin’e götürmüş. Hastanede annesiyle birlikte kalmış Ömer. Destek beklemişler, yardım beklemişler; ancak akrabaları bir telefon edip nasıl olduğunu bile sormamışlar.  Bir gün LÖSEV geldi hastaneye Ömer’i ziyarete. İşte o andan itibaren yaşama tutundu Ömer. Ömer ve onun gibi 21 bine yakın lösemi ve kanser hastasına destek olup onları yaşatmak adına katkı koymak  istiyorsanız, kurban bağışlarınızla LÖSEV’e destek olmanız yeterli.

İşte Ömer’in LÖSEV’e yazdığı mektup ve annesinin aynı mektubun devamına sıraladığı anlamlı cümleler:

Çok kıymetli LÖSEV Ailesi,

Size Gaziantep’ten yazıyorum, 11 yaşındayım. 2013 yılında lösemiye yakalandım.  Ben hastalandığımda yanımızda kimsemiz yoktu; annem ve babam çok üzülüyordu. İlk başta hastalığımı benden sakladılar. Babam benim duymadığımı sandığı zamanlarda annemi teselli ediyor, “canını sıkma, çocuğumuz da, sen de iyi olacaksın inşallah” diyordu. Oysa annem de hastaydı. Ben çok anlamıyordum ama annem üzüldüğü için mutsuz oluyordum. Tedavi için Mersin’e gittik; orada tüm doktor abi ve ablalarımla arkadaş oldum. Bir gün, doktorumla sohbet ederken bana hastalığımın “lösemi” olduğunu söyledi. O akşam anneme hastalığımı öğrendiğimi söyledim, bana ne olacağını sordum. Annem, “Merak etme oğlum, hastalığın tedavi ile geçecekdedi. Ne kalacak kimsemiz, ne de gidecek bir yerimiz vardı. Annem gece gündüz ağlıyordu. Sonra bir gün, hiç bilmediğimiz bir şehirde, yine hiç bilmediğimiz bir şehirden ziyaretçilerin geldiğini söylediler; o ziyaretçiler sizlerdiniz. O ziyaretçi LÖSEV’di. Akrabalarımızın bize yüz çevirdiği, bir telefonu bile esirgedikleri o günlerde bizim hep yanımızda oldunuz. Bana oyuncaklar ve kıyafetler, kırtasiye malzemeleri, evimize erzaklar ve kırmızı et paketleri gönderdiniz. Benim tedavim bitmek üzere. Sizlerin sayesinde bayramları dört gözle bekliyorum. Ben ve ailem size çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız. (Ömer K.)

Ben Ömer’in annesiyim

Sadece Ömer’im değil, ben de kanser tedavisi görüyorum; ben de LÖSEV’in kayıtlı hastasıyım. Ömer’im bu mektubu yazdığında ben de size teşekkür etmek istedim.O kadar mukaddes bir işle uğraşıyorsunuz ki Allah’ım yardımcınız olsun.Sizlerden gelen yardımlar sayesinde ayaktayız. “Ateş düştüğü yeri yakar” derlerdi bana, siz bizim yanan ateşimize su serptiniz. Bizim artık kocaman bir LÖSEV ailemiz var. Sizlerin sayesinde Ömer’im de ben de iyileşeceğiz. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağız. (Ömer’in annesi Emine K.)

 BU ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekâlet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, hem de bu bağışlarınızla lösemili ve kanserli çocuklarımıza hayat verebilirsiniz.  Bu gün LÖSEV’e kayıtlı ve sayıları 21.000 e yaklaşan lösemi ve kanser hastalarına, onların ihtiyaç sahibi ailelerine hiç durmadan yardımlar götüren LÖSEV bu bayramda bağışçılarının desteklerini bekliyor.

 “Et ve Et Ürünleri Lösemili Çocuklar İçin Neden Önemli

Kurbanlarınız, Kurban Bayramı’nda noter gözetiminde, dini esaslarla kesilecektir. Etleri hemen tüketilemeyeceği için kesen kurumlara emanete verilip daha sonra taze et ve et ürünü olarak geri alınacaktır. Böylece lösemi ve kanser hastalarımız yalnızca Kurban Bayramı’nda değil, tüm yıl boyunca taze et ürünleri ile besleneceklerdir. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastalarımızın vücut direnci yükselmekte, vücut savunmaları güçlenmektedir. Böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileşmektedirler.

1998 yılında kurulan LÖSEV,  9 yıldır Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet ve kurban esasları doğrultusunda kesilen kurban bağışlarınızı binlerce lösemili ve kanserli çocuğa ve onların imkanları kısıtlı ailelerine iletiyor. Çocuklar ve ailelerinin 12 ay boyunca taze et ve et ürünleriyle beslenmelerini sağlıyor. Bağışlarınız sayesinde, hastası olan fakir, fukara ve yoksun insanların et yemesini, hasta çocukların en iyi koşullarda tek kuruş harcamadan iyileşmesini ve hayat bulmalarını sağlayarak kurbanın gereğini yerine getiriyor.

Tüm bankaların kurumsal bağış ekranlarından, her hangi bir hesap numarasına gerek olmadan, internet bankacılığı aracılığı ile ödemeler + bağış adımlarını izleyerek, tek bir telefon ile veya LÖSEV’in web sayfasından kurban bağışlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

LÖSEV, devletten maddi destek almadan kamu yararına çalışan vakıf statüsündedir. tek gelir kaynağı bağışlarınızdır.

 

 

 

 

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor