Bu Kategoridesiniz : 03 Mart 2017 Cuma 20:05

Dünya çapında ‘hukuk’ ödülü

“Altyapı Alanında En İyi Hukuk Danışmanı” ödülünü Türkiye’den Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu kazandı. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünya çapında hukuk bürolarının yeterliliklerini inceleyen ve kapsamlı sektörel araştırmalarına finans ve hukuk alanında çalışan binlerce profesyonel yöneticiyle yapılan görüşmeleri de ekleyerek alanında uzman hukukçuları seçen World Finance’in, 2016 yılında “Altyapı Projelerinde En iyi Hukuk Danışmanı” ödülünü Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu aldı.

Ödüle ilişkin olarak Erdem & Erdem Ortak Avukatlık Bürosu Kurucu ve Kıdemli Ortağı Prof. Dr. H. Ercüment Erdem ile gerçekleştirilen söyleşide; Türkiye’nin 2023 yılına kadar planlanmış, toplam 100 milyar Dolar üzerinde değere sahip Kamu Özel Sektör İşbirliği projelerindeki potansiyeline vurgu yapıldı. Her yıl beş kıtadan siyaset ve ekonomi liderlerinin katılım sağladığı Davos Dünya Ekonomi Forumu resmi yayını Davos Özel Sayısı’nda yayınlanan makalesinde Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, Türkiye’de Dalaman Havalimanı Terminali, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ve Kazakistan’da Voskhod Krom’un finansmanı gibi çok katmanlı ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) gibi uluslararası finansman kuruluşlarının dahil olduğu başarılı büyük altyapı ve finansman projelerin gerçekleştirildiğini ifade ederek, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası ortaklı altyapı yatırımları için büyük fırsatlara sahip olduğunu vurguladı.

Türkiye ekonomisi için kaldıraç etkisi

Erdem, “Türkiye’deki ana mevzuat kamu özel sektör işbirliği alanındaki projelerin finansmanında bilgi, tecrübe ve uzmanlığı önemli kılıyor. Çok iyi bir iş yapısı sunan Kamu Özel Sektör İşbirliği projelerinin başarıya ulaşmasında sürdürülebilir bir proje yapısının teknik, finansman ve hukuki açıdan oluşturulması esastır.  Bu hususlar, özellikle yatırım yapmayı planlayan yatırımcı, banka ve sponsorlar için kritik önem taşıyor” dedi.

Uluslararası arenada iş hacmi artıyor 

2016 yılında Uluslararası Ticaret Odası (International Chamber of Commerce / ICC ) nezdinde açılan 966 adet uluslararası tahkim davasının 76’sının taraflarını Türk şirketleri oluşturuyor. Aynı zamanda Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu eş başkanı olan Prof. Dr. H. Ercüment Erdem, Türk girişimcilerinin uluslararası ticari iş ve faaliyetlerinin artmasının doğal sonucu olarak uyuşmazlık sayısının da arttığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Türk şirketleri uluslararası arenada yatırım ve fırsatları değerlendirme konusunda dünya çapında bilinir bir başarıya sahip. Uluslararası ticari bakış açısıyla yaratılan uzmanlıktan faydalandıkları ölçüde ihtilaflar önlenerek hak edilen hız ve başarı yakalanacaktır.”

World Finance Legal Awards 

1997’de kurulan World Finance, finans sektörüne yönelik basılı ve dijital medya,  ticari bilgi, pazar istihbaratı ve yüksek düzeyde haber içeriği sağlayan lider ve saygın bir kuruluştur. World Finance’in takipçilerinin büyük çoğunluğunu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa Birliği’nde faaliyet gösteren CEO’lar, özel ve kurumsal yatırımcılar, ulusal ve çok uluslu kredi kuruluşları ve yatırım bankaları oluşturuyor.

World Finance, kuruluşundan bu yana sektör araştırmalarının yanı sıra takipçileriyle gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde dünya çapında hukuk firmalarının yetkinliğini ve kapasitesini analiz ediyor. Kamu ve özel sektörü ilgilendiren finans piyasalarının önde gelen oyuncularına danışmanlık yapan hukuk büroları ve hukukçuların belirlenmesinde etkili olan World Finance, hukuk ödüllerinin yanı sıra finans, bankacılık, gayrimenkul, sigorta, proje finansmanı, kurumsal yönetim, yatırım yönetimi ve İslami finansman alanlarında da dünya çapında ödüller veriyor.

 

 benzer haberler

CHP’li İrgil:Yahudi Üstün Cesaret Madalyası iade edilmeli  

CHP’li İrgil:Yahudi Üstün Cesaret Madalyası iade edilmeli

Bozbey: Atatürk’ün özlediği tablo bu meydanda  

Bozbey: Atatürk’ün özlediği tablo bu meydanda

10 Kasım 2017…saat 09.05… Bursa’da hayat durdu…  

10 Kasım 2017…saat 09.05… Bursa’da hayat durdu…