Bu Kategoridesiniz : 08 Eylül 2016 Perşembe 19:59

Düşünce Atölyesi’nde hem öğrendiler hem eğlendiler

Nilüfer Belediyesi’nin, çocukların sorun çözme yolunda mantık kullanmaları ve kendi fikirleri üzerinde düşünmeleri amacıyla yaz tatili boyunca gerçekleştirdiği “Barışın Çocuklarıyla Düşünce Atölyesi”ne katılan yaklaşık bin çocuk hem öğrendi hem de eğlendi.

Barışın çocuklarını yetiştirme hedefiyle yaz ayları boyunca çok sayıda etkinlik düzenleyen Nilüfer Belediyesi’nin büyük ilgi gören projelerinden biri de Barışın Çocuklarıyla Düşünce Atölyesi oldu.

51 mahallede gerçekleştirilen Düşünce Atölyesi’nde çocuklar çok keyifli saatler geçirdi.24 Temmuz’da başlayan atölye 4 Eylül’de sona erdi.Atölye ile çocukların kendilerini, hayatı ve çevrelerini gözlemleyerek yeni ufuklar, açılımlar keşfetmeleri, sorun çözme yolunda, mantık kullanmaları ve kendi fikirleri üzerine düşünmeyi öğrenmeleri amaçlandı, çalışmalar da bu yönde yapıldı. Eleştirel ve yaratıcı düşünme yetilerin geliştirilmesini de hedefleyen atölyeler aynı zamanda çocukların topluluk önünde söz alıp düşüncelerini paylaşarak kişisel ve sosyal gelişimlerine de katkıda bulundu.

Atölyede çocuklar “Neden varım, sevgi nedir, özgürlük ne işe yarar, sanat nedir, hayal gücü ne işe yarar, hepimiz eşit miyiz, güzel nedir?” gibi zihinlerini kurcalayan sorulara düşünme sanatı ile yanıt aradı. Eğitmen Arzu Suriçi Kireçci önderliğinde düşüncelerini ifade eden minikler, geleceğe dair hayallerini de paylaştı.

Yaklaşık bin çocuğun katıldığı Barışın Çocuklarıyla  Düşünce Atölyesi’ne Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de konuk oldu. Ülkenin ihtiyaç duyduğu barışı, çocukların sağlayacağını vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak ‘Barışın Çocukları’ projemize devam ediyoruz. Düşünce Atölyesi ile çocukların hayal ve düşüncelerini ortaya koymalarını sağlıyoruz. Düşünecekler, araştıracaklar ve sorgulayacaklar. 51 mahalledeki çocuklarımızla barış ahengi ortaya çıkacak” dedi.

Özellikle kırsal mahallelerde çocukların coşkuyla karşıladığı Barışın Çocukları ile Düşünce Atölyesi’ne katılanlar hem öğrendi hem de eğlendi.

dusunce-atolyesi-4

 

 

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor