Bu Kategoridesiniz : 18 Mart 2017 Cumartesi 18:18

Eğitime modern okullar

Bursa Valisi İzzettin Küçük Davut Çalışkan İlkokulu ve Büyükşehir Belediyesi Zafer Ortaokulu açılış törenine katıldı.

Yarım asrı aşkın süredir Bursa’da binlerce öğrenci mezun etmiş Zafer İlkokulu, Büyükşehir Belediyesi ve kaba inşaatını üstlenen Hayırsever Davut Çalışkan’ın destekleri ile yeniden eğitim-öğretime kazandırıldı.

Bölgesinin kapsamlı bir eğitim yerleşkesine kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Valisi İzzettin Küçük,” Değerli gençler, bu okul elbette Büyükşehir Belediyesi ve Hayırsever Davut Çalışkan’ın destekleri ile yeniden hayat buldu ama bu okulun asıl sahipleri sizlersiniz. Evinizde geçirdiğiniz zamandan belki daha fazlasını burada geçiriyorsunuz.   Bu okulu ilk önce sizlere emanet ediyoruz. Evet bizim en büyük gayemiz çocuklarımızın gençlerimizin iyi yetişmesi. İleride ayaklarının üzerinde sağlam durması ve güçlü olması. Onun için de ne gerekiyorsa cebimizde, elimizde, sandığımızda ne varsa eğitime harcıyoruz. Bütçenin en büyük payı eğitime ayrılıyor. İkinci olarak ise sağlığa ayrılıyor. Bizler 2019 yılına kadar bütün eğitim kurumlarında tekli eğitime geçmek için çabalıyoruz. Eğitime % 100 destek kampanyasında bizim daima destekçimiz olan hayırseverlerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile el ele vererek hedefimize ulaşacağız. Önümüzdeki bir yıl içerisinde Bursa’mıza 80 yeni okul kazandıracağız. Gençler, eğitim hayatımızda ve günlük yaşamımızda bir çok hesapla, hesaplamalarla meşgul oluyoruz. Bunların en önemlisi ise iyilik hesabı. İyilik hesabına yatırım yaparsanız hem bu dünyada ham de öbür dünyada başınız her daim dik olur. Bakınız Çalışkan Ailesi parasını iyilik hesabına yatırdı. Ben Çalışkan Ailesini ve Davut Çalışkan Beyi tebrik ediyor, onlara teşekkür ediyorum.  En iyi yere iyiliğe hesap açtılar ben onların isimlerinin her zaman yüce olacağı inancındayım. Büyükşehir Belediyemiz de yasal zorunluluğu olmamasına rağmen Bursa’mızdaki eğitim kalitesinin arttırılması için elini bu taşın altına koydu. Bu iyiliklerinden dolayı Başkanımıza ve ekibine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MODERN OKULLARDA EĞİTİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezindeki depremsellik açısından risk taşıyan, eskimiş, yıpranmış ve ihtiyacı karşılamayan okulların yenilenmesi çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi. Zafer Okullarının da bu kapsamda yıkılarak, yenilendiğini dile getiren Başkan Altepe, “Zafer Okulları 60 yıllık bir okuldu ve depremsellik açısından yıkılması gerekiyordu. Şimdi yerine anaokulu, ilkokul ve orta okul olarak 36 derslikli modern bir bina yaptık. Laboratuarları, toplantı salonları ve spor alanları ile modern bir okul olarak hizmet verecek. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Bursa Valisi İzzettin Küçük açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra İl Protokolü ile birlikte Hayırsever Davut Çalışkan ve Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yeniden hayat bulan eğitim yerleşkesini inceledi.

 benzer haberler

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor  

Tekerlekli sandalyeler ücretsiz tamir ediliyor

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak  

Mahalle kültürü ‘Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak

Gölyazı’ya açıkhava müzesi  

Gölyazı’ya açıkhava müzesi