Bu Kategoridesiniz : 31 Aralık 2016 Cumartesi 15:26

Ekonomide 2016 yılının ‘en’leri

 

6

Bursa ve Türkiye ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcileri Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Ekonomiye Değer Katanlar 2016″ töreninde ödüllendirildi.

Bu yıl 43.’sü düzenlenen törende 8 kategoride 73 ödül dağıtıldı. Törene Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay,  BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayici ve İş Adamları katıldı.

Gecenin onur konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,” Bu Ülkenin büyük hedefleri var ise, 2023 hedefleri ile muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki o hedefe yürüyecekse bu salondaki değerli kişiler ve gecesini gündüzüne katarak dünyanın her alanında her koşulunda, o koşullara adapte olabilmenin gereğini yapan siz değerli sanayicilerimiz, iş adamlarımız, girişimcilerimiz sayesinde olacaktır. Sizler lokomotifsiniz bu anlamda Bursa’da lokomotif görevi yapan illerin başında geliyor. İnanıyorum ki Türkiye’nin yarınları Bursa’nın dinamikleri ile bir farklı olacaktır. Bursa büyürse Türkiye büyür cümlesi gerçekten içini dolduran ve hakkını veren bir cümle Bursa büyüdüğü sürece Türkiye de büyüyecektir. Değerli dostlar hiç şüpheniz olmasın ki 2017, 2016’dan çok daha iyi olacaktır.  Bu Ülkenin, bu Milletin hayalleri var. Değerli dostlar 150 yıldır bu Ülkeye kır tavuğu muamelesi yaptılar. Bu Millet kartal gibi yükseklerde uçmayı seven bir millet. Bu millete kim kır tavuğu muamelesi yaparsa yapsın mutlaka bedelini ödeyecektir. Bu millet de kartal gibi kanatlarını açıp mutlaka o hedeflerine ulaşacaktır.  İnşaallah 2017 Ülkemiz Milletimiz ve gönül coğrafyamız için daha huzurlu bir yıl olur diye temenni ederek yeni yılınızı şimdiden kutluyorum” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ HER ZAMAN İLERİ GİTMEK

Törende konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük; “Bu seneye böyle bir organizasyonla veda etmek özellikle iş adamlarımızın hatıralarını bir nebze güzelleştirecektir. 2016’da çok şey yaşadık. Belki başka memleketlerde onlarca yıl yaşanmayacak şeyleri biz bir sene içerisinde yaşadık. Çok canımız yandı ama dimdik ayaktayız. Bir filozofun dediği gibi , bizi öldürmeyen şey bizi daha da güçlendirir. Aynen bu sene de öyle oldu. İbrahim Bey’i gururla dinledim Bursa ekonomide hiç geri gitmemiş, bilakis tüm zor koşullara rağmen hamleciliğini muhafaza ederek daha da ileri bir konuma gitmiştir. Bence gerçek başarı budur.  Başta iş adamlarımız olmak üzere şehrimizin insanının bu şehre bu ülkeye ve liderine olan inancını göstermektedir. Yoksa bu kadar yaşanmış hadise Sayın Başbakanımızın tabiriyle “Pişmiş tavuğun başına gelmeyenler bu sürede bu ülkenin başına geldi.”en çok da bu durum iş dünyamızı etkiledi. Böyle bir yılda ödül almak da ayrı bir başarı. Ben 2016 yılını bütün olumsuzluklara rağmen karnesi başarı ile dolu iş adamlarımızı kutluyor, 2017 yılının Şehrimize, Ülkemize, Milletimize ve İş Dünyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşanan küresel kargaşanın oluşturduğu olumsuz tabloya rağmen Türkiye’nin istikrarı için çalışmalarına devam edeceklerini belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ”Bizim en büyük sermayemiz milli birlik ve beraberliğimizdir. Ülkemiz tüm bu yaşananlara rağmen en hızlı büyüyen ilk üç ekonomi içerisindedir. Bursa büyürse Türkiye büyür düşüncesiyle, iş dünyası olarak yeni yıla yeni umutlarla giriyoruz. Bu güne kadar kentimize ve ülkemize ait başarı hikâyelerini birlikte yazdık. Yeni başarı ve yatırım destanlarını da birlikte yazacağız” dedi.

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Dönüşüm ve Fark Yaratanlar,  İhracat, En Başarılı KOBİ’ler, İnovasyon, Sektör Liderleri ve İş Barışına Katkı Sağlayanlar kategorilerinde dereceye giren firmalara  ödüllerin dağıtıldığı gece ödül alan sektör temsilcileri ile çekilen aile fotoğrafı ile son buldu.

7

8

9

10

11

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’