Bu Kategoridesiniz : 27 Aralık 2016 Salı 17:31

Eldivenler dostluk için vurdu

boks

Türkiye Boks Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yılın son büyük turnuvası olan 15 Temmuz Şehitleri Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Bursa’da gerçekleşen final müsabakalarıyla son buldu.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, “15 Temmuz Şehitleri Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası bu yıl Bursa’mızda gerçekleşiyor. Daha önce Şanlıurfa’da da bir şampiyona tertiplemiştik. Türkiye’nin her köşesinden 108  sporcunun, 300 kişilik bir teknik kadro ile katılımıyla müsabakalar gerçekleştiriliyor. Türkiye Avrupa ve Dünya klasmanlarında dereceler kazanmış olan boksörlerimiz iştirak etti. Burada dereceye giren sporcularımız ülkemizi  dünya şampiyonalarında da temsil edecekler. Seyir zevki yüksek müsabakalar izliyoruz. Büyük bir heyecan var. Mutluyuz, sporun her dalına destek veriyoruz. Gençliğimizin beden ve zihin sağlığı spordan geçiyor. Bu nedenle her dalda sporu destekliyor ve genç sporcularımızın artmasını hedefliyoruz” dedi.

Yaptığı açıklamada Bursa’nın diğer alanlarda olduğu gibi sporda da öncülük yapması için gayret ettiklerini vurgulayan Vali İzzettin Küçük,”Bursa  son yıllarda spor alt yapısı bakımından en hızlı gelişen illerden bir tanesi.Yüzlerce spor kompleksi yapıldı ve yaklaşık 170 bin lisanslı sporcuya sahibiz. En önemli hedefimiz profesyonel anlamda tabi ki başarıları çok istiyoruz başta Bursaspor olmak üzere.ama en büyük hedefimiz sporun tabana yayılması okul gençliği ile buluşması. Özellikle okul bahçelerinde ve çevrelerinde spor tesislerini arttırmak için çabalıyoruz. Gençliğimizi spor ve spor salonları ile buluşturmak birincil hedeflerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen ve 29 ilden 108 sporcunun ringe çıktığı şampiyonanın final maçlarını Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda sporsever izledi.

Geçtiğimiz dönemlerde Çanakkale, Antalya ve Malatya’da yapılan grup maçlarında kendi sıkletlerinde ilk 4’e giren sporcuların ringe çıktığı organizasyonda altın madalya kazanan isimler şöyle:

46 kg-49 kg Tolgahan Öztürk (Trabzon), 52 kg – Ömer Koç (Bursa), 56 kg – Selçuk Eker (İstanbul), 60 kg – Enes Refik Çiftçi (Kocaeli), 64 kg – Yasin Yılmaz (Bursa), 69 kg – Onur Şipal (İstanbul), 75 kg – Önder Şipal (İstanbul), 81 kg – Cem Karlıdağ (İstanbul), 91 kg – Burak Aksın (İstanbul), +91 kg – Yusuf Açık (Bursa)

 

 

 

 benzer haberler

Olympos Regatta’nın galibi ‘Eker 40’ oldu  

Olympos Regatta’nın galibi ‘Eker 40’ oldu

Yeşil Bursa Rallisi heyecanı Nilüfer’de başladı  

Yeşil Bursa Rallisi heyecanı Nilüfer’de başladı

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi