Bu Kategoridesiniz : 13 Ağustos 2016 Cumartesi 13:09

Erdem’den Ulusoy’a: 2017’de Türkiye’ye uzaylılar mı gelecek?

Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, Türkiye-Rusya ilişkilerinin 268 gün sonra yeniden normalleşmesinin sadece turizm sektörünü değil iki ülke halkını mutlu ettiğini söyledi. Erdem, Türkiye ile Rusya’nın arasını açan uçak krizi sonrası “Rusya pazarı olmazsa alternatif pazarlar oluştururuz” şeklinde talihsiz beyanatlar vererek sektör temsilcilerinden tepki toplayan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un krizin aşılmasından sonra “2017 turizmde altın yıl olacak” beyanatına karşılık vererek, “TÜRSAB yönetimi 2016 yılı turizm sektörü krizinde sınıfta kaldı. Krizin aşılması için en ufak bir adım dahi atmadı. Binlerce sektör temsilcimiz mağdur oldu, sektörümüzün milyonlarca lira zarar gördü. Ama Başaran Ulusoy bunları görmedi. Bugün ise 2017 altın yıl olacak diyor. Soruyorum, 2017 yılında ülkemize uzaylılar mı gelecek?”   dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, uçak krizinden 268 gün sonra ilk kez St. Petersburg şehrinde bir araya gelmesini sadece turizmcileri değil iki ülke halkını mutlu ettiğini ifade eden Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, “Türkiye ve Rusya tarih boyunca birlik ve beraberlik içerisinde dostça yaşamış iki ülkedir. FETÖ örgütü tarafından yapıldığı ortaya çıkan uçak krizinin ardından ekonomik ve siyasi yaptırımların kalkması hepimizi mutlu etmiştir. İki ülke arasındaki 100 milyar dolarlık ihracat hedefine kaldığımız yerden devam etmek ve özellikle turizm sektörümüzün rahat bir nefes almasından dolayı mutluyuz. Yurtta barış dünyada barış anlayışından gelen bir millet olarak Rusya ile başlayan barış rüzgarlarının Avrupa ve diğer dünya ülkelerine de yansımasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerinin normalleşmesi sürecinin ardından 2017 yılına daha umutla baktıklarını ifade eden Erdem, bu süreçte TÜRSAB yönetiminin yine sınıfta kaldığını söyledi. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un önceki gün yaptığı “2017 turizmde altın yıl olacak” sözlerini değerlendiren Erdem, şunları söyledi:

SEKTÖR KRİZDE, TÜRSAB YÖNETİMİ UYKUDA

“Başaran Ulusoy yönetimindeki TÜRSAB ne yazıktır ki kongre sürecinden itibaren ölü uykusuna yatmış vaziyettedir. 2016 yılı turizm sektörümüz için neredeyse felaket bir duruma gelmişken üst birliğimiz olan TÜRSAB yönetiminin bu süreçte değil sektörün sorunlarına çare olmasını, kendi üyelerinin bile dertlerine derman olamamıştır. Buna rağmen Sayın Ulusoy halen daha kamuoyuna yönelik popülist söylemlerle günü kurtarmanın derdindedir. Geçtiğimiz günlerde “2017 turizmde altın yıl olacak” açıklamasını yapan Ulusoy’a sormak istiyorum bu açıklamayı neye dayandırarak söylüyorsunuz. TÜRSAB yönetimi olarak kriz sürecinde ölü uykusuna yattınız. Türkiye’ye yönelik yapılan yanlış algı yönetimine karşın en ufak bir adım dahi atmadınız. Avrupa, ABD, Rusya ve Ortadoğu ülkelerindeki sektör meslektaşlarımızla ve ilgili kurumlarla bir araya geldiniz mi? Türkiye’nin tanıtımına yönelik bir çalışma yapmadınız. Sektörümüzün krizde oluşan sorunlarına yönelik çözümler üretmediniz. Binlerce meslektaşımız iflas etti veya evine ekmek götüremeyecek duruma geldi ama siz bunları görmediniz. Rusya krizi patlak verdiğinde ““Kriz sürecinde Rusya pazarı olmazsa alternatif pazarlar oluştururuz” diyerek talihsiz beyanatlar verdiniz. Bugün ise rol kapmaya çalışarak yine fırsatlığınızı konuşturuyorsunuz ve “2017 turizmde altın yıl olacak” diyorsunuz. Bunu neye dayanarak söylediğinizi şahsım ve sektör temsilcisi meslektaşlarım çok merak ediyoruz. 2017 yılında ülkemize turist olarak uzaylılar mı gelecek?

 

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi