Bu Kategoridesiniz : 20 Ekim 2016 Perşembe 14:11

Erdoğan cumartesi günü açılış için İnegöl’e gelecek

Bursa Valisi İzzettin Küçük, İnegöl Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Ali Akça ve kurum müdürleri ile bir araya gelerek İnegöl hakkında detaylı bilgiler aldı.

Kaymakam Ali Akça’dan ilçe hakkında detaylı bilgi alan Vali İzzettin Küçük, okullarda sınıf başına düşen öğrenci sayısının düşürülmesi hususunda kurmaylarına talimat verdi.

Vali İzzettin Küçük, toplantının ardından, beraberindeki heyetle Türkiye’nin en büyük yerleşkesi olan Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsündeki açılış için yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Yerleşkesi’nde yaptığı incelemelerin ardından açıklama yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük, “22 Ekim Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız, buradaki Hacı Sevim Yıldız hanımefendi adına, oğlu Mehmet Yıldız tarafından yaptırılan bu büyük kampüsün açılışını yapacaktır. Cumhurbaşkanımızı İnegöl’de karşılamak, bu büyük tesisin onun huzurunda açılmasını temin etmek bizim için büyük bir şeref ve onurdur. Ayrıca bugün İnegöl Kaymakamlığımızı ziyaret ederek ilçemiz hakkında bilgiler aldım. İnegöl’ümüz gerçekten güçlü, enerjik, sevimli ve neşeli bir şehir. Maddi durumu iyi. Sadece bazı yerlerde okullarımızdaki sınıf mevcudu 39-40 civarındadır. Bu konu ile ilgili hemen bir çalışma başlatıp bu sayının bir an önce 30’a inmesini amaçlıyoruz. İnegöl insanlara mutluluk ve neşe veren, insanların hayatlarını ferahlatan bir şehir. Bu anlamda burada olmaktan çok memnunum. Tüm İnegöllü hemşerilerime içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programıyla alakalı hiçbir değişikliğin söz konusu olmadığını belirten Vali Küçük, “Güvenlik tedbirlerini gözden geçirmek için burada bulunuyoruz. İnegöllüler olarak kendilerini en iyi şekilde ağırlayacağız. Büyük ve coşkulu bir kalabalıkla Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız” şeklinde konuştu.

iengol

 benzer haberler

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi

“Eylüller ve Leylalar ölmesin diye öğretmen olmaya geldik”  

“Eylüller ve Leylalar ölmesin diye öğretmen olmaya geldik”

Bursa’da Hint rüzgarı esti  

Bursa’da Hint rüzgarı esti