Bu Kategoridesiniz : 27 Ocak 2017 Cuma 18:39

Fuara Bursa damgası

İnsanoğlunun yeryüzünden beklediği birçok doğal güzelliği bir arada barındıran Bursa, sahip olduğu bu potansiyeli İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı’nda 3 gün sürecek EMITT Fuarı’nda yerli ve yabancı turistlere tanıtıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMİTT, bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluşu ağırlıyor.

29 Ocak tarihine kadar gezilebilecek olan fuara Bursa Valisi İzzettin Küçük liderliğinde iddialı bir stant ile katılan Bursa Valiliği, yerli ve yabancı tüm katılımcıların dikkatini çekmeyi başarmış görünüyor.

Bursa’nın simgeleri olan Karagöz ve Hacivat’ın canlı figürlerinin de büyük ilgi gördüğü fuarda, vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Bursa Valiliği olarak turizm alanında yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, ” Sayın Valimiz İzzettin Küçük’ün bizlere önderlik ettiği, Bursa’nın tarihi ve kültürel güzelliklerinin ön planda olduğu bir tanıtım hamlesi içerisine girdik. Bursa aynı zamanda termal değerleriyle de öne çıkan önemli bir kent ve kentin değerlerini EMITT gibi uluslararası organizasyonlarda gerektiği gibi anlatırsanız, insanların farklı cazibe merkezleri aradığı günümüzde sizi tercih etmemesi için bir neden kalmıyor. Ben Bursa için yaptığımız çalışmaların meyvesini önümüzdeki günlerde alacağımıza inanıyorum”dedi.

Bursa’ya özgü ikramların ve tanıtım kitaplarının dağıtılarak gelen konukların en iyi şekilde ağırlandığı Bursa standında ‘Karagöz ve Hacivat’ gösterisi ziyaretçilerden tam not aldı. EMİTT Turizm Fuarı’nı bu yıl yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

9

 

 

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’