Bu Kategoridesiniz : 19 Ekim 2016 Çarşamba 15:28

İbrahim Okyay açık ara şampiyon

1-tps

BOM, sporcusu İbrahim Okyay ve BMW Z4 GT3 Yarış Otomobili ile takip ettiği Türkiye Pist Şampiyonası’nın İzmir’de gerçekleşen son yarışını da kazanarak 2016 Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup Şampiyonluğuna ulaştı.

Borusan Otomotiv Motorsport, sporcusu İbrahim Okyay ve BMW Z4 GT3 yarış otomobili ile takip ettiği 2016 Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarışlarında elde ettiği 8 birincilik ve toplam 88 puan ile açık bir farkla şampiyonluğa ulaşan isim oldu. İzmir, Körfez ve Yunanistan’da bulunan Serres pistlerinde gerçekleşen toplam 5 ayak ve 10 yarıştan oluşan 2016 Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup yarışlarında ikinciliği BMW Z4 GT3 ile Bilal Saygılı, üçüncülüğü Porsche 991 GT3 ile Ümit Ülkü elde etmiş oldu.

2008 yılında Türkiye’de motorsporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulan Borusan Otomotiv Motorsport böylece Türkiye Pist Şampiyonalarında elde ettiği 4 Takımlar ve 10 Pilotlar Şampiyonluğu ile Şampiyonluk sayısını 14’e çıkarmış oldu.

Milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter, Levent Kocabıyık, Kaan Gürgenç ve Fatih Ayhan ile hem ulusal hem de uluslararası yarışları takip eden Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı 13 Kasım tarihinde Roma İtalya’da bulunan Vallelunga pistinde gerçekleşecek.

4-tps

 

 

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit