Bu Kategoridesiniz : 11 Kasım 2016 Cuma 18:08

İrgil sordu iktidar yanıt veremedi!

plan-butce2

Gençlik ve Spor Bakanlığının bütçe görüşmelerinde saray tartışması yaşandı. CHP’li milletvekilinin sarayın maliyeti ile kaç öğrenci yurdu yapılacağını sorması üzerine iktidar milletvekilleri “Bu konuşulacak konu değil, biz bu konuda hassasız” diye tepki gösterdi.

2017 bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri perşembe gecesi geç saatlere kadar devam etti. CHP’li milletvekilleriyle iktidar partisi milletvekilleri arasında atışmaların olduğu görüşmeler sırasında bir de saray tartışması yaşandı.

KYK burslarıyla öğrenci yurtları konusunda sorunlara değinen ve Bakan Akif Çağatay Kılıç’a sorular yönelten CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in yurtların yetersizliğini dile getirdiği ve “Sarayın maliyeti ile 100 odalı kaç öğrenci yurdu yapılabilirdi” sorusuna iktidar milletvekillerinden itiraz geldi. Yaşanan karşılıklı atışmalar sırasında iktidar milletvekilleri “Cevap verilecek bir soru değil, konuşacak bir şey bile değil” deyince İrgil, “Niye Beştepe konusunda bu kadar hassassınız? Ben Bakana soruyorum, cevap verir, vermez” dedi.

AKP’li vekillerin “Hassasız, o bizim liderimiz” diye bağırması üzerine de İrgil, “Ben liderden bahsetmiyorum, binadan bahsediyorum, binayı soruyorum” dedi.

İrgil bir başka soruya geçerek konuşmasını bitirirken de iktidar sıralarından “Sen kimin adamısın?” denmesi üzerine “Ben Mustafa Kemal’in adamıyım” karşılığını verdi. Bu cümle için de AKP sıralarından “Oooo çok büyük laf ettin” sesleri duyuldu.

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava