Bu Kategoridesiniz : 27 Mayıs 2018 Pazar 16:27

İrgil’den öğrenciye af hatırlatması

YÖK, Resmi Gazetede 18 Mayıs’ta yayımlanarak yürürlüğe giren öğrenci affına ilişkin yönetmeliği bu hafta içinde yayınlanacak. Üniversitesi kapanmış ve eğitimi yarıda kalmış olanlar aftan yararlanmak için koordinatör üniversitelere başvurabilecek.

TBMM Eğitim Komisyonu üyesi olarak üç yıldır öğrenci affı meselesini gündemde tutan, gerek kanun teklifi, gerekse komisyon çalışmalarındaki önergeleriyle çaba harcayan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, YÖK’le görüştüğünü ve öğrenci affına ilişkin yönetmeliğin bu hafta içinde yayınlanacağını söyledi. Öğrencilere “Af çıksın diye üç yıl ter döktük, aman ha başvuru süresini kaçırmayın” diye seslenen İrgil şunları kaydetti:

“YÖK’ün ifadesine göre öğrenci affı ile ilgili yönetmelik bu hafta yayınlanacak. Öğrencilere tavsiyem bu yönetmeliği takip etsinler ve nasılsa başvuru süresi eylülde doluyor diye zaman harcamasınlar. O kadar uğraştık, yazık olmasın. Ayrıca bir önemli konu da okuduğu üniversitesi kapanmış olan ve eğitimini tamamlayamayan öğrencilerin durumu. Bu kişiler de aftan yararlanabileceklerini unutmamalı. YÖK’e sorduk ve dendi ki; kapanmış bir üniversitenin öğrencisi koordinatör üniversiteye başvurabilir ve aftan yararlanabilir. Ancak karıştırılmasın KHK ile kapatılmış olan değil, kapılarını kendisi kapatmış olan üniversiteden bahsediyoruz.”

 

 benzer haberler

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı  

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı

Dünyanın müziği Nilüfer’de yankılanıyor  

Dünyanın müziği Nilüfer’de yankılanıyor

Tarih başkentinde büyük buluşma  

Tarih başkentinde büyük buluşma