Bu Kategoridesiniz : 03 Kasım 2016 Perşembe 21:00

İrgil:İktidar ülkeyi uçurumun kenarına getirdi

Son günlerde yaşanan gözaltı ve tutuklamalar, çıkarılan KHK’lar ve Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyona ilişkin yazılı bir açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, iktidarın ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini belirtti.
“Bu dönem sessiz kalma dönemi değil, haykırma dönemidir çünkü bugün sessiz kalanın artık yarın garantisi yok” diyen İrgil, açıklamasında şu ifadelerde bulundu:
“Son günlerde yaşanan gözaltılar, tutuklamalar, KHK’larla getirilen demokrasiye aykırı düzenlemelerin tek anlamı var; iktidar partisi elindeki bütün güçlerle kendinden olmayanları susturma amacında. Korkusundan, her muhalifi susturmaya uğraşıyor. 15 yıldır bu toplumu bölüp parçalayarak, birbirine düşman ederek ekonomik-sosyal ve siyasi atmosferi sürekli gerilimli hatlarda tutan bu iktidar partisinin her türlü haksızlık, hukuksuzluk ve yargısız infazı gerçekleştiren dünyada örneğini gördüğümüz dikta yönetimlerinden farkı yok. Yıllardır birlikte hareket ettiği yapıyı 15 Temmuz’da kendisinden bir çırpıda ayırıp, OHAL’i fırsat bilerek hareket ediyor. Her hukuksuz karar yeni hukuksuzluklara, her anayasa ihlali yeni anayasa ihlallerine yol açıyor.”

HALKI SİNDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

CHP’li İrgil, açıklamasında halkın sindirilmeye çalışıldığına da dikkat çekerek şöyle devam etti:
“15 yıldır uzlaşmaz üslubuyla, kavgayla ülkeyi yöneten ve siyaseti kaynayan bir kazana çeviren bu iktidar, 15 Temmuz’u kullanarak temiz bir gömlek giydi ve Yenikapı’da sahne alarak aldatmaca bir beraberlik ruhu sergiledi. Ama gündüzün aydınlığında değil gecenin şerrinde çıkardığı KHK’lar ile o ruhu bozan da, yok eden de yine kendisi oldu. FETÖ terörünü yaratanın sokaktaki insanlar değil bizzat kendileri olduğunu söyleyen tüm muhalifleri susturmak için varını yoğunu ortaya döken bu iktidar partisi ülkeyi tümden karanlığa sürükleme niyetinde.
Bir yandan muhalefet partilerine saldıran, bir yandan basına baskı kuran bu iktidar ‘Başkanlık sistemi gelmezse ülke bölünür’ tehditleriyle de halkı sindirme politikasını işleme koydu. Bütün bir ülke iktidar bize dokunmasın korkusuyla ölü taklidi yapıyor. Unutulmamalıdır ki, bireysel sessizlik toplumsal felakete yol açar. Bu dönem sessiz kalma dönemi değil, haykırma dönemidir çünkü bugün sessiz kalanın artık yarın garantisi yok. Konuşmak, uzlaşı zemininde durmak değil, hak-hukuk arama vakti geldi de geçiyor çünkü bu iktidar partisi ülkeyi uçurumun kenarına getirmiştir.”

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi