Bu Kategoridesiniz : 29 Kasım 2016 Salı 19:43

Kalıcı makyaj eğitimiyle meslek sahibi olacaklar

makyaj4

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikro Pigmentasyon’ eğitiminin ikinci dönem kursu başladı. Uzman Pigmenist tarafından verilen eğitim sonunda kursiyerler, alacakları belge sayesinde iş sahibi olabilecek.

Nilüfer Belediyesi’nin kadın istihdamına yönelik mesleki eğitim kursları devam ediyor. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitim Bürosu tarafından düzenlenen ‘Kalıcı Makyaj Tekniği ve Mikro Pigmentasyon’ eğitimi başladı. Barış Spor ve Gençlik Merkezi’nde Uzman Pigmenist Naz Nezahat Yanmaz tarafından verilen eğitimde, kalıcı makyaj tekniklerinin yanı sıra uygulamalı eğitimler de yer alıyor. 20 kişinin eğitim aldığı ve 60 saat sürecek kurs sonunda kursiyerlere malzeme ve ekipman desteği de verilecek.

Eğitimi alan kursiyerlerin iş hayatına atılmakta zorlanmayacaklarını kaydeden Pigmenist Naz Nezahat Yanmaz, “Kalıcı makyaj tekniklerini, kullanılan cihazları ve boya türlerini yakından tanıyoruz. Kalıcı makyaj tek başına bir alandır. Önü açık olan bu meslek için eğitim alan kursiyerlerimiz kurs sonunda işyeri açabilecek veya profesyonel olarak çalışabilecek konuma gelecek. Uzman olarak bu işi yapan kişilere çok ihtiyaç var. Özel olarak yüksek ücretler karşılığında verilen bu eğitimlerin Nilüfer Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilmesi çok önemli. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e  kadınlara bu imkânı sağladığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 benzer haberler

Şebnem Ferah, şarkılarıyla ilaç oldu  

Şebnem Ferah, şarkılarıyla ilaç oldu

‘Seninle Başım Dertte’ müzikaline Bursa’da büyük ilgi  

‘Seninle Başım Dertte’ müzikaline Bursa’da büyük ilgi

Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel…Binlerce genç geldi  

Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel…Binlerce genç geldi