Bu Kategoridesiniz : 03 Eylül 2016 Cumartesi 22:22

Konyalı gazeteciler Bursa’yı beğendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Konya’dan Bursa’ya gelen basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Altepe, Konyalı gazetecilere Bursa’yı tanıttı ve Büyükşehir Belediyesi’nin kente değer katan yatırımları hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar, Türkiye’nin diğer illerine de örnek oluyor. Tüm kentlerden ziyaretçilerin ilgi odağı olan Bursa’nın güzelliklerine bu kez Konyalı gazeteciler tanık oldu.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu Bursa İl Müdürlüğü koordinasyonuyla Bursa’ya gelen Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Konyalı basın mensuplarından oluşan 39 kişilik heyet, önce Bursa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi, daha sonra da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Bursa İl Müdürü Osman Başeğmez ve Gazeteciler Konfederasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Sinan Tunç da Konya heyetine eşlik etti.

Büyükşehir her yerde

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilip sosyal tesis olarak hizmete sunulan Kayhan Döner Sofrası’nda bir araya geldiği konuk gazetecilere, Bursa’nın değişen ve gelişen yüzü ile Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve yatırımlarını anlattı. Başkan Altepe, Bursa’nın son yıllarda yaşadığı değişimi detaylıca aktardığı konuklarının sorularını da cevapladı.

Üretimde 2. ve dünyadaki gelişim hızında ise 4. sırada olan Bursa’nın, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren bir ‘evrensel değer’ olduğunu belirten Başkan Altepe, yaşayan canlı bir tarih şehri olan Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi eserlerin restorasyonlarından ulaşım yatırımlarına, turizmden kırsal kalkınmaya ve yerli üretime kadar her alanda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

“Bursa’da dünya kalitesinde üretim yapılıyor”

Bursa’nın da Konya’nın da potansiyeliyle güçlü Türkiye’ye katkı sağlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Altepe, “Güçlü bir Türkiye, ancak güçlü şehirlerle oluşur. Biz Bursa olarak çalışmalarımızda başarılı olursak Türkiye de kalkınır” dedi.

Başkan Altepe, Bursa’da sanayinin gelişimine de dikkati çekerek, “Artık Bursa’da dünya kalitesinde üretim yapılıyor. Teknolojide de önde olmalıyız. Huzurlu bir şehir oluşturmak ve hizmet etmek için görevimizin başındayız. Büyüyen ve gelişen Türkiye için daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

Yunuseli basın konutları Konya’ya model oluyor

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da Bursa’nın ve yerel medyanın önemine değindi. Kolaylı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, Bursa’daki basın mensupları için Yunuseli’de inşaatı süren konutların oluşumunda ciddi emeğinin var olduğunu belirterek Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de Konyalı gazetecilere Bursa’yı tanıma fırsatı sunan Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu Bursa İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Özdemir, Bursa’daki yatırımların Konya’da da ilgiyle izlendiğini ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi öncü hizmetlerinden dolayı tebrik etti ve Yunuseli’deki basın konutlarıyla ilgili örneği Konya’da da gerçekleştirmek için gereken adımları atacağını, konuyu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e ileteceğini ifade etti.

Başkan Altepe, görüşmenin sonunda, kendisine Selçuklu askeri heykeli takdim eden Özdemir’e, Bursa’ya özgü el yapımı bıçak hediye etti. Bursa’nın tarihi dokusunu çok beğendiklerini ifade eden Konyalı gazeteciler, Bursa’dan sonra ise Çanakkale’ye gidecek.

 

 benzer haberler

Başkan Edebali’den moral ziyareti  

Başkan Edebali’den moral ziyareti

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi  

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler