Bu Kategoridesiniz : 02 Ekim 2016 Pazar 13:32

Kuralar çekildi start 15 Ekim’de

İki grupta 24 takımın mücadele edeceği Süper Amatör Lig’de fikstür belirlendi. Zorlu maraton 15 Ekim’de start alacak.

Süper Amatör Lig’de 2016-2017 sezonu fikstürü belirlendi. 15 Ekim’de başlayacak zorlu maratonda 24 takım A ve B olmak üzere iki grupta mücadele edecek. Gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar Bölgesel Amatör Lig sıralaması için play-off maçları oynamaya hak kazanacak. Son üç sırada kalan takımlar ise bir alt lige düşecek. Merinos Gölpark’ta yapılan kura çekimine Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç, TFF Amatör Kurul Üyesi ve BASKF Eski Başkanlarından Cemal Vardar,  BASKF Başkan Yardımcısı Çetin Yıldız, Genel Sekreteri Kenan Uyarlık, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Beşen, İl Hakem Kurulu Başkan Vekili  Eraydın Uysal , TÜFAD Başkan Vekili Selami Tavukçuoğlu , Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ercan Ütücü, Kulüplerin başkan, yönetici ve antrenörleri katıldı.

MAÇLAR CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ

Başkanımız Osman Kılıç, amatör kümenin en prestijli ligi olan Süper Amatör Lig’in Kura çekimini gerçekleştirdiklerini belirtip, “ Öncelikle yeni sezonun ve kura çekiminin bütün kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sezon maçlar gelen talepler üzerine A ve B grubu dönüşümlü olarak cumartesi ve pazar günleri oynanacak. İnşallah sıkıntısız, centilmence maçların oynandığı bir sezon geçiririz. Hedefimiz Bursa futbolunu daha iyi yerlere taşımak. Bütün çalışmalarımızı bunun için yapıyoruz” dedi.  Kılıç ayrıca gelecek sezon Süper Amatör Lig ve 1.Küme’nin fikstür çekimini birlikte yapacaklarını belirtti.

“HAYIRLI OLSUN”

TFF Amatör Kurul Üyesi ve BASKF Eski Başkanlarından Cemal Vardar,  ise şunları söyledi: “Öncelikle görevden ayrıldığım kongrede bana gösterdiğiniz jesti hiç unutamıyorum. Bu camianın içinde olmak ve hizmet etmek benim için her zaman gurur kaynağı oldu. Bundan sonrada her zaman yanınızdayım. 2009’da göreve geldiğimizde Bursa sevdalısı ve sporu seven bir Büyükşehir Belediye Başkanımızın olması bizim şansımızdı. Bütün isteklerimize olumlu cevaplar aldık. Gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerekse ilçe belediye başkanlarımızın destekleriyle tesisleşme hamlesinde büyük yol alındı” yorumunda bulundu. Vardar Kura çekiminin Bursa ve ülke futboluna hayırlı olmasını diledi.

A GRUBU

1326 PINARBAŞISPOR

EMEKSPOR

19 MAYIS GENÇLİK

İZNİKSPOR

GEMLİKSPOR

KELESGENÇLİK

MİMARSİNAN GENÇLİK

KURTULUŞSPOR

BURGAZSPOR

İNG.DOĞANSPOR

HAMİTLERSPOR

YENİCESPOR

 

B GRUBU

DEMİRTAŞSPOR

KARADENİZ GÜVENSPOR

MİLLET MH. SPOR

ERDEMLİSPOR

FETHİYE İDMAN YURDU

ÇOTANAKSPOR

DEĞİRMENÖNÜSPOR

YENİŞEHİR BLD.SPOR

DUAÇINARI ÇINARSPOR

KAFKASSPOR

KESTEL BLD.SPOR

ELMASBAHÇESPOR

 

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit