Bu Kategoridesiniz : 16 Ağustos 2016 Salı 14:00

Kurumiçi yarışmadan Türkiye sahnesine

Boyner Grup bünyesinde dört yıldır düzenlenen ve kurum içi girişimciliği ödüllendiren “Ezberbozanlar Yarışıyor”da birinci olan “Askıda Kıyafet” fikri şirketin en yeni sosyal sorumluluk projesine dönüştü.

Boyner Grup’un kurum içi girişimciliği ödüllendiren “Ezberbozanlar Yarışıyor” yarışması bu sene dördüncü kez düzenlendi. Boyner Grup’un 12 bin çalışanı arasından yüzlerce başvurunun iletildiği “Ezberbozanlar Yarışıyor”da bu yıl 24 finalist yer aldı, iki proje birinciliği paylaştı. Birinciliği paylaşan projelerden biri ise Boyner’in en yeni sosyal sorumluluk projesi oldu. Boyner Büyük Mağazacılık çalışanı Mücahit Kalay’ın ‘askıda kıyafet’ fikri, “Askıda İyilik” adıyla tüm Türkiye’deki Boyner ve YKM mağazalarında hayata geçti.

Akıl akıldan üstündür!

Her geçen yıl bir öncekinden daha fazla başvuru alarak gelenekselleşen “Ezberbozanlar Yarışıyor” kapsamında Boyner Grup çalışanları işlerinde yarattıkları cesur, tutkulu, müşteri memnuniyeti sağlayan, sorumluluk sahibi projelerini veya uygulanabilecek fikirlerini paylaşıyor. Yarışmaya katılan, finalist olan ve ödül alan projelerin büyük çoğunluğu kurumiçi girişimcilik fikirleri olarak bazen kendi şirketlerinde bazen de tüm grup genelinde hayat buluyor.

Advantage Card, Hopi gibi ezberbozan projelere imza atan Boyner Grup‘un DNA’larında yer alan “yaratıcılık” sadece yöneticilerin tekelinde değil, tüm çalışanların da günlük işlerinin parçası. Mağazalarda, depolarda, ofislerdeki her bir çalışan, sürekli iş yapış şekillerini sorgulamaya teşvik ediliyor, mevcut düzeni yıkıp baştan yaratarak işlerini iyileştirmeleri için cesaretlendiriliyor. “Akıl akıldan üstündür” mottosu Boyner Grup’un iş yapış biçiminin bir parçası olarak kurumiçi girişimcilik ve inovasyon kültürünü besliyor. Ezberbozanlar Yarışması sayesinde de bu girişimcilik kültürü ödüllendirilirken, Boyner Grup’un yedi temel değerinin (Tutku, Cesaret, Müşteri Memnuniyeti, Büyük Bir Aile Olmak, Sürekli Öğrenme ve İcat Çıkarmak) de çalışanlar tarafından özümsenmesi ve ilham alması sağlanıyor.

Ezberbozan beş farklı proje ödül aldı

Ezberbozanlar Yarışıyor projelerini değerlendiren Boyner Grup yöneticilerinden oluşan jüri bu sene iki finalisti birinci seçme kararı aldı. Boyner’den Mücahit Kalay’ın geliştirdiği “Askıda Kıyafet” projesi geliştirilerek “Askıda İyilik” adıyla kısa süre önce Boyner ve YKM müşterilerine tanıtıldı. Proje kapsamında ‘askıda kahve’ ve ‘askıda ekmek’ gibi uygulamalardan bynresinlenilerek Boyner’in hazırladığı çocuk ve yetişkinlere özel “iyilik paketleri” sembolik fiyatlarla satışa sunulup Boyner ve YKM müşterilerin ihtiyaç sahipleri için ‘askıya’ kıyafet bırakması amaçlandı. “Askıda Kıyafet”in yanı sıra birinciliği paylaşan diğer proje Antalya Boyner Mağazası’ndan Kategori Satış Yöneticisi Rıza İzmirli’nin “Animatörler Boyner’den Giyiniyor” projesi oldu. Proje kapsamında Rıza İzmirli, tatil yaptığı otellerden birinde yaptığı gözlemler sonucu animatörlerin dayanıklı ve terletmeyen giysilere ihtiyacı olduğunu fark etti ve çalışanlarını yeni ürünlerle tanıştırdı. Ardından Boyner’den giyinmeleri için otel yönetimine özel bir teklif sunarak ilk adımı attı. Rıza İzmirli, tatilde bile müşterisinin ihtiyacını gözlemleyerek çözüm ürettiği bu proje sayesinde 20 farklı otelle anlaşarak mağazasının cirosunu ciddi oranda artırdı. Böylece büyük ödülün yanı sıra Tutku Ödülü’nü de aldı. Askıda Kıyafet fikrinin mimarı Mücahit Kalay yarışma kapsamında başka bir projesiyle daha ödüle layık görüldü. Kalay, “Ampute Sporcular için Tek Ayakkabı” projesiyle sorumluluk ödülünü aldı. Proje kapsamında Kalay, mağaza ve depolarda eşleri kaybolan ve teki sağlam kalan ayakkabıları ampute vatandaşlara ulaştırmak üzerine bir iş planını juriye sundu.

Boyner Grup’un pek çok yenilikçi fikrinin ortaya çıkmasında çalışanlarının payı var. Her yıl yüzlerce proje ve fikrin katıldığı Ezberbozanlar Yarışıyor’da hem verimliliği artırarak, maliyet azaltarak veya müşteri mutluluğunu artırak iş sonuçlarına katkı sağlayan projeler, hem de toplumsal sorunların çözümüne ortak olacak sosyal projeler yarışıyor. Böylece grup içerisinde pek çok soruna birlikte çözüm üretilirken, günlük iş süreçlerinin de sürekli geliştirilmesi için hep birlikte çalışılıyor, kazanan projeler yeni fikirlerin yaratılması için ilham veriyor.

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor