Bu Kategoridesiniz : 08 Kasım 2016 Salı 20:20

Lodos esiyor soba ve kombileri yakmayın

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da etkili olan şiddetli lodosa karşı vatandaşları dikkatli davranmaları ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da devam eden lodosa karşı, önlem alınması konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kenti etkisi altına alan lodos nedeniyle olası karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla, lodoslu havalarda, özellikle sobalar ve doğalgaz kombilerinin yakılmamasını ve gece yatarken de vatandaşların sobalarının mutlaka sönmüş olduğunu kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentin tüm güzergahlarında kontrollerini sürdürürken, olası sıkıntıların yaşanmaması için BursaRay’da da kataner hattının üzerine düşebilecek afiş ve pankartlar ile aydınlatma direklerine asılı bayrak ve flamalar toplatıldı. Lodosun çok güçlü olduğu bölgelerdeki eski tip engelli asansörlerinin ise, kapılarının kendiliğinden açılıp lodosta tehlikeli bir durum oluşmaması için, servis dışı bırakıldığı kaydedildi. BUDO ve deniz uçağı ile helitaksi seferlerinin ise şiddetli lodos süresince iptal edildiği ve seferlerle ilgili olarak da yolculara www.burulas.com.tr ile budo.burulas.com.tr sitelerinden düzenli olarak bilgi verildiği belirtildi.

 

Etiketler: , , , ,

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava