Bu Kategoridesiniz : 13 Mart 2017 Pazartesi 18:18

Mali Müşavirlerden eğitime tam destek

Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında ticaret ve meslek liseleri ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol öğrenciler ve öğretmenlere eğitim, mezunlara iş istihdamı ve ticaret meslek lisesi öğrencilerine staj önceliği gibi imkanlar sağlıyor.

Muhasebe haftası etkinliklerine ara vermeden devam eden BSMMMO bu kapsamda eğitimi de unutmadı. Ticaret ve meslek liseleri ile imzalanan protokolle birlikte öğrencilerin iş yaşamına yönelik yaptıkları hazırlıklar daha da kolaylaştı. Bu sayede ticaret ve meslek liseleri öğrencileri okurken mesleği uygulamalı olarak öğrenebilecek. İmzalanan protokol öncesinde konuşan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, eğitime önem verdiklerini belirterek, “öğrencilerimiz okullarında teorik eğitim alıyorlar ve aldıkları bu teorik eğitimi pekiştirmek için staj yapmaları gerekiyor. Gözlemlerimize göre birçok öğrenci staj yeri bulma konusunda güçlük çekiyordu. Artık öğrencilerimizin staj yeri bulma konusunda bizler elimizi taşın altına koyacağız ve öğrencilerimizin staj yeri bulma konusunda çektikleri zorlukları hemen hemen yok edeceğiz. Birçok mezun ise ne yazık ki işsizlikle mücadele ediyor. Bu konuda da elimizden geleni yapmaya hazırız. Mezunlarımızın iş bulmalarına da yardımcı olacağız. Bilgi ve eğitim toplumu ileri seviyelere taşır. Bizim mesleğimizde de değişen kanunlar, maddeler bilgi dağarcığımızı güncel tutmamız gerektiğini gösteriyor. Oda üyelerimiz her değişiklikten düzenlenen seminerlerle haberdar ediliyor. Değişen maddeleri ve kanunları öğrencilerimize de anlatmak bizim boynumuzun borcu. Bu kapsamda öğrenciler de değişen kanunlardan haberdar edilecekler ve eski bilgilerle zihinlerini meşgul etmeye gerek kalmayacak. Böylelikle hep ileriye doğru hareket edecekler” dedi.

Konuşmanın ardından protokol imza törenine geçildi. İmzalanan protokol, Muhasebe Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe Dalı Öğrencilerine gerekiyorsa alan öğretmenlerine hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında kurslar ve seminerler düzenlenmesi, öğrencilerin işletmelerde zorunlu stajlarını yapmalarına öncelik sağlanması, öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında işletmenin bünyesinde ihtiyaç bulunması halinde istihdamlarına öncelik verilmesi, Muhasebe Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe Dalı Öğrencilerinin ihtiyaçlarına çözüm üretilmesi ve işletme ile okul arasında deneyim paylaşımına olanak sağlaması maddelerini içeriyor

 benzer haberler

Tarladan sofraya şifa; karabuğday  

Tarladan sofraya şifa; karabuğday

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü