Bu Kategoridesiniz : 24 Ekim 2016 Pazartesi 15:18

Meme kanserine dikkat çekmek için Üsküdar’dan geldiler

Dünya Meme Kanseri Farkındalık etkinlikleri kapsamında ONKO-DAY LIONS Hasta Konuk Evi anlamlı bir buluşmaya sahne oldu. Meme kanserine dikkati çekmek için Üsküdar’dan gelen Harley-Davidson sürücüleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı etkinlikte Bursa’daki kanser hastalarına “ El ele daha güçlüyüz” mesajı verdi.

ONKO-DAY, Lions 118-K Yönetim Çevresi ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle 2012 yılında hayata geçirilen ONKO-DAY LIONS Hasta Konukevi’nde düzenlenen etkinlikte hem kanserle mücadele edenlere destek verildi hem de meme kanserine karşı farkındalık oluşturuldu.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri, ONKO-DAY Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen, Harley Davidson Bosphorus Başkanı Emin Ali Çakırkaya ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlik, Üsküdar’dan yola çıkan Harley-Davidson sürücülerinin Nilüfer’de ONKO-DAY LIONS Hasta Konuk Evi’ne gelmesiyle başladı.
Meme kanseri ile mücadelenin simgesi pembe kurdeleleri ile kanser hakkında toplumsal bilinç düzeyini artırmak, her yaş ve sosyal gruptan kanser tanısı almış kişilere ve yakınlarına destek olmak amacıyla Üsküdar’dan gelen 100’e yakın Harley-Davidson sürücüsü renkli görüntü oluşturdu. Üsküdar Belediyesi ve Nilüfer Belediyesi’nin  destek verdiği projede motosikletliler, Üsküdar’dan Bursa’daki kanser hastalarına “El ele daha güçlüyüz” mesajı getirdi.

FARKINDALIĞI ARTIRACAK PROJELER

Etkinlikte konuşan Nilüfer Belediye  Başkanı Mustafa Bozbey, yıllardır kanser hastalarına büyük destek olan ONKO-DAY yöneticilerine bu çok özel etkinliği gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Bozbey, “Önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan etkinlik, Üsküdar’dan bu sabah yola çıkan konuklarımızla anlam kazandı. Harley Davidson tutkunları, motosikletlerini bu kez meme kanserine dikkat çekmek için sürdüler ve konvoy halinde Nilüferimize geldiler. Hepinize katkınız için, duyarlılığınız için teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz demek istiyorum” dedi.
Hasta Konuk Evi’nin buluşma noktası olmasının anlamlı olduğunu söyleyen Bozbey, meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Bozbey, şöyle devam etti:

“Biz, Nilüfer Belediyesi olarak, farkındalığı artıracak tüm projelerin yanındayız. Geçtiğimiz aylarda, Genel Cerrahi ve Kanser Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Erol Aksaz’ın yaptığı  dünyada bir ilk olan kendi kendine muayene modelini Nilüfer’de tanıttık. Pek çok etkinliğimizde ve binalarımızda bu maketi vatandaşlarla buluşturuyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan böyle de ONKO-DAY’ın yanında olacağımızı vurgulamak istiyorum.  Çünkü ONKO-DAY kanserle mücadele konusunda vatandaşlarımıza dokunup, şifalarına moralle, emekle katkıda bulunan bir dernektir. Biz de bu mücadelede katkımızla yer alacağız. Bu etkinliğe destek veren Üsküdar Belediyesi’ne, Harley Davidson tutkunlarına, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

onkoday-3

 

 

 benzer haberler

Türkiye’nin ilk ‘bebek dostu’ sağlıklı hayat merkezi   

Türkiye’nin ilk ‘bebek dostu’ sağlıklı hayat merkezi 

Sağlıklı Yaşam Araçları’ndan 6 ayda 50 bin kişiye eğitim  

Sağlıklı Yaşam Araçları’ndan 6 ayda 50 bin kişiye eğitim

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil