Bu Kategoridesiniz : 22 Mart 2017 Çarşamba 20:11

MODEF 2017 açıldı

Mobilyanın Başkenti İnegöl’de 21-26 Mart 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan MODEF 2017’de, mobilya üreticisi,yeni modelleri tanıttı.

Açılışta konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük,”Fuarımızın hayırlı olmasını, bereketler getirmesini, yeni ufuklar açmasını diliyorum” dedi. Küçük, şunları kaydetti:

”İnegöl çok zor işleri başarmıştır. Ülkemizde bir veya birkaç alanda başarılı olan başarı hikâyesi olan şehirler var. Ama ilçe çapında bir alanda marka olan, bir konuda çok başarılı olan, bir konuyu en üst çizgiye getiren ilçe sayısı hemen hemen yoktur. Hem de bu başarı zor bir alanda olmuştur. Mobilyacılık sadece bir zanaat işi değildir, bir esnaflık işi değildir. Mobilya zenaatla sanatın bir araya geldiği, harmanlandığı, çok uyum yakaladığı bir alandır. İnce bir iştir, basit bir iş değildir. Zor olanda ülke çapında bir başarı hikâyesidir. Ülkemizde ve şehrimizdeki mobilya temsilcilerini tebrik ediyorum. Bunun altında büyük bir gayret vardır, özveri vardır, disiplin vardır, bütün dünyayı takip etmek vardır, trend vardır. Sektördeki esnaflarımızı tebrik ediyorum ve fuarın bu yakaladığı bu çizgiyi çok daha yukarılara götüreceğine inanıyorum.”

Açılışa katılan önceki dönem İçişleri Eski Bakanı, Bursa Milletvekili Efkan Ala ise,” Önemli bir günde önemli bir hususla bir aradayız. Bunu basit bir fuar olarak telakki edemeyiz. Türkiye’de gerçekten mobilyanın başkenti olarak ün salmış, markalaşmış İnegöl’de mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın fuarındayız. 350 milyon dolar ihracat Anadolu’da birçok ilimizin toplam ihracatından fazladır. Burada sadece mobilya sektöründe bunu sağlayabiliyoruz. 2500’e yakın firmanın faaliyette bulunduğu bir alandan söz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Küçük ve protokol üyeleri stantları gezerek yeni ürünleri inceledi.

 

 benzer haberler

Tarladan sofraya şifa; karabuğday  

Tarladan sofraya şifa; karabuğday

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü