Bu Kategoridesiniz : 10 Eylül 2016 Cumartesi 13:50

Mudanya Kavşağı’nda mutlu son

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yaptığı Mudanya kavşağının ilk etabının ardından Mudanya’dan şehir merkezine giden yol da hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacı karşılamakta zorlanan eski köprülerin yenilenmesi çalışmalarını sürdürüyor. Bursa İzmir yolu ile Mudanya yolunun kesişme noktasında bulunan, yükseklik ve mudanya-koprugenişlik olarak ihtiyacı karşılamakta zorlanan Mudanya kavşağı da Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle yenilendi. Geçtiğimiz gün Bursa-İzmir istikameti gidiş ve geliş olarak trafiğe açılırken, yapılan törenle Mudanya’dan şehir merkezine giden yol da hizmete girmiş oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehir içi trafikteki bütün düğümlerin çözülmesi için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini belirtirken, kurban bayramı öncesinde verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Mudanya istikametinden şehir merkezine doğru giden yolların hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Recep Altepe, “İzmir yolu istikametinden Mudanya yönüne gitmek için Mudanya köprülü kavşağı yan yolu da hizmete açıldı. Çift yönlü olarak araçlar yeni köprülü kavşağı kullanabilecek. Mudanya istikametinden şehir merkezine giden yolun açılmasıyla Orhaneli kavşağındaki yoğunluk kısa sürede sona erecek. Ulaşımı rahatlatmak ve yeni alternatif güzergahlar ortaya çıkarmak için şehrin birçok noktasında ulaşım projelerine devam ediyoruz. Mudanya kavşağındaki çalışmalarımız sırasında Bursalılara gösterdikleri anlayış ve sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yolun trafiğe açılmasında Başkan Altepe’ye eşlik eden Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu da Büyükşehir Belediyesi’yle ortaklaşa yürüttükleri bu projeyi tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başkan Altepe, Karayolları 14. Bölge Müdürü Yazıcıoğlu ile birlikte kavşağı trafiğe açarak yoldan geçen araçları selamladı.

mudanyakavsagi

 benzer haberler

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs  

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı  

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim  

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim