Bu Kategoridesiniz : 19 Ağustos 2016 Cuma 19:27

Müdür Bey’den tenis dersi

IMG_2080

Bursa’nın en kapsamlı yaz spor okullarını gerçekleştiren ve kapsamda 2016 Yaz Spor Okullarına yaklaşık 50 bin çocuğu sporla buluşturan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yavuz Selim, Mevlana ve Ulus mahallerini kapsayan tenis kursları ile yüzlerce çocuğu da sporla buluşturdu.

Bursa Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yavuz Selim Ortaokulu bahçesinde Temmuz ayında başlatılan tenis kurslarına yoğun ilgi devam ediyor. Yıldırım ilçesinde özellikle imkanları kısıtlı Yavuz Selim, Mevlana ve Ulus mahallerinde spor ve gençlik faaliyetlerini artıran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, bu yaz Yavuz Selim Ortaokulu bahçesinde başlattığı ve haftanın üç günü uzman tenis antrenörleri nezaretinde ve Tenis Federasyonu iş birliğinde devam eden tenis kurslarında yüzlerce çocuğu tenis sporunun güzellikleri ile buluşturarak çocukların kaliteli zaman geçirmesini ve sokaklardaki kötülüklerden korunmasını sağlıyor.

ŞAHİN’DEN ÇOCUKLARA TENİS DERSİ

Yaz Spor okulları kapsamında başlatılan Yavuz Selim tenis kursu çalışmaları federasyon temsilcisi Göksel Yenigün tarafından koordine edilirken tenis antrenörleri Enes Kaya ve Cengiz Baytekin de tenis kurslarını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Yavuz Selim Ortaokulu bahçesinde yapılan tenis kurslarına katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Süleyman Şahin de eğitmen olarak çocuklara tenis dersi verdi. Çocuklara tenisin inceliklerini ve teknik boyutlarını gösteren Şahin, Yavuz Selim, Mevlana ve Ulus mahallerinde başlattıkları bu çalışmanın bölgedeki kısıtlı imkanları olan ailelerin çocuklarına yönelik önemli bir çalışma olduğunu ve bu kurslarla spor hizmetlerinin bu mahallemizdeki çocukların ayağına getirildiğini vurguladı. Şahin, ”Çocuklarımızın daha güçlü ve mutlu olmalarını ayrıca milli değerlerimizle yetişmelerini arzuluyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızla bölgedeki çocuklarımız ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişecekler. Bizlerde bugün hem bu çocuklarımızın mutluluğunu paylaşmak hem de onlara tenis sporunun güzelliklerini yaşatmak için çalışmalara geldik. Birbirinden yetenekli çocuklarımız var. Bunları da Türk sporuna kazandırmak için gayret edeceğiz” dedi. Tenis derslerinin sonunda kurslara katılan çocuklara katılım madalyaları ve tişört verildi.

IMG_2117

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit