Bu Kategoridesiniz : 15 Eylül 2016 Perşembe 15:12

Murat Hüdavendigar Bulvarı ile ulaşım rahatlayacak

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın daha yaşanabilir ve ulaşılabilir bir kent olması için çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 metrelik yolda Çelebi Mehmet Bulvarı’nın devamında açılan Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın da kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşırken kent içi ulaşıma da nefes aldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 metrelik yolun 2. etabında devam eden çalışmalarda incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı incelemede, daha ulaşılabilir Bursa için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Başkan Altepe, metro ve tramvay hatlarının yanı sıra köprü ve kavşak imalatlarıyla kent içi trafiğin rahatlamasını hedeflediklerini de belirterek, yatırım bütçesinin 3’te 2’sinden fazlasının kent içi ulaşıma harcandığını hatırlattı.

2,5 km’lik yolda tam 181 bina yıkıldı

Bursa’nın, yeni yollar ve caddelerin açılmasında örnek olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da her iş günü ortalama bir binayı yıkarak kenti yaşanabilir hale getirmeye çalışıyor ve bu binaların yıkılmasıyla da yeni yollar açıyoruz. Hüdavendigar Bulvarı, Yalova Yolu dediğimiz İstanbul Caddesi’nden Gökdere’ye kadar, Osmangazi İlçesi’nde Küçükbalıklı, Altınova ve Atıcılar mahalleleri arasında bulunan bu 2,5 km’lik yolda tam 181 bina yıkıldı. Burada 66 milyon TL (66 trilyon) kamulaştırma bedeli harcandı. Şimdi artık yol yapım çalışmalarına da başlandı” diye konuştu.

Başkan Altepe, altyapısıyla yol yapım çalışmasının yaklaşık 15 milyon TL tutacağını da ifade ederek, “Bu 2,5 km’lik yol tümüyle 81 milyon TL’ye mal olmuş oluyor. Beşyol’da yapılacak yonca kavşağının da hazırlıkları başladı. Kısa sürede orada da imalat başlayacak ve Hüdavendigar Bulvarı ile İstanbul Caddesi’nin batı tarafı olan Fatih ve Çirişhane mahallelerinin bulunduğu Çelebi Mehmet Bulvarı, Beşyol Kavşağı ile bütünleşecek. Yaklaşık 11 milyon TL (11 trilyon) de oraya harcanacak ve toplamda çalışaların bedeli 92 milyon TL’yi bulacak” dedi.

Murat Hüdavendigar Bulvarı’nın tamamlanma aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Altepe, “Burada artık son çalışmalar yapılıyor, asfalt yapılıyor ve yeni bir bulvar açılıyor. Bursa’yı boydan boya geçen bu yol, gerek Çevre Yolu gerekse mevcut Ankara – İzmir Yolu kullanmadan geçilebilecek. Binaların yapılanmasıyla birlikte 50 m açıklığa ulaşacak olan bulvar, Bursa’mıza prestij katacak” şeklinde konuştu.

 benzer haberler

Başkan Edebali’den moral ziyareti  

Başkan Edebali’den moral ziyareti

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi  

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler